İnternet hızı 70 Mbps'in üstüne çıkmıyor

Cloren

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1658702417023.png

Dostlar TurkNet 100Mbps paket kullanıyorum ama veri oranım 90 civarı olmasına rağmen internet hızım 70 civarından daha yükseğe çıkamıyor neden benlik bir sıkıntı mı?

Eki Görüntüle 1462974

Dostlar TurkNet 100Mbps paket kullanıyorum ama veri oranım 90 civarı olmasına rağmen internet hızım 70 civarından daha yükseğe çıkamıyor neden benlik bir sıkıntı mı?

VDSL Normal olabilir

Eki Görüntüle 1462974

Hocam binanızdaki VDSL kabloları eski olabilir gene de bir TurkNet uygulamasından talep oluşturun.

Evet eski bu yüzden kutudan ölçüm yaptırmam lazım galiba.

Eskiyse normal sizle aynı sorun bende de var benim de binamdakilerde çok eskindan 70-80 MB alıyorum kutudan ölçüm yaptırın gene de siz talep açın yardımcı olurlar ama sokağınızda Türk Telekom fiber ya da TurkNet GigaFiber varsa ona başvurun daha iyi altyapınız olur indirme hızınız 100 MB olur.

Evet eski bu yüzden kutudan ölçüm yaptırmam lazım galiba.

Konuyu çözdükten sonra çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.

Aynı başlığı bugün bende açtım bana 79 Mbps verdiler VDSL meğerse altyapım 50 Mbps destekliyormuş ama eski kabloları kontrol için eve ekip yollarsak 108 lira faturaya yansıtalacaktır dediler vazgeçtim Türk Telekom'un keyfi gelip altyapı yenileyene kadar aynı hızdayım.

Aynı başlığı bugün bende açtım bana 79 Mbps verdiler VDSL meğerse altyapım 50 Mbps destekliyormuş ama eski kabloları kontrol için eve ekip yollarsak 108 lira faturaya yansıtalacaktır dediler vazgeçtim Türk Telekom'un keyfi gelip altyapı yenileyene kadar aynı hızdayım.

Hocam TurkNet de öyle bir ücret alınmıyor.

Eskiyse normal sizle aynı sorun bende de var benim de binamdakilerde çok eskindan 70-80 MB alıyorum kutudan ölçüm yaptırın gene de siz talep açın yardımcı olurlar ama sokağınızda Türk Telekom fiber ya da TurkNet GigaFiber varsa ona başvurun daha iyi altyapınız olur indirme hızınız 100 MB olur.

Konuyu çözdükten sonra çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
Çözüldü atmak için soru açmak lazımmış ben konu açtım. Sokağımda superonline fiber var ama her binada yok birkaçında var o yüzden alamıyorum.

Çözüldü atmak için soru açmak lazımmış ben konu açtım. Sokağımda Superonline fiber var ama her binada yok birkaçında var o yüzden alamıyorum.

Hocam TurkNet yerine Superonline'ye geçerseniz fiber talep edebilirsiniz ama demek ki sizde Türk Telekom altyapısı varki TurkNet internet veriyor bildiğim kadarıyla Superonline altyapısı üstünden TurkNet internet vermiyor.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. burdan sorgu yapıp foto atarmısın.

Hocam TurkNet yerine Superonline'ye geçerseniz fiber talep edebilirsiniz ama demek ki sizde Türk Telekom altyapısı varki TurkNet internet veriyor bildiğim kadarıyla Superonline altyapısı üstünden TurkNet internet vermiyor.
Evet onu biliyorum ama bu turknet bir daha zam yaparsa 200tlye turkcell 500mbps fibere geçmek zorunda kalıcam..

Yeni konular

Geri
Yukarı