İnternet hızı indirme yaparken yüksek başlıyor fakat düşüyor

emiez

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. TurkNet kullanıyorum fiber alt yapım var bu yüzden fiber kullanıcısıyım. Fakat resimde de oldugu gibi indirme hızım 26mb/sden 14'e kadar düşüyor ve o şekilde sabit kalıyor bu sadece Steam de değil genel olarak bu şekilde. Altyapı sorgulayınca 100 Mbps olarak gözüküyor sanırım daha fazlasını alabiliyorum. Arttırmak için ne yapmalıyım?
Edit: Az önce başka altyapı sorgulama sitesinden baktım 1000 Mbps'ye kadar destekliyormuş arayıp paket mi değiştirmem gerekiyor?

1716217889440.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayarları yapıp deneyebilir misiniz?

Bu ayarları yapıp deneyebilir misiniz?

Olmaz ise DNS adresinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bir de telefondan bir şey indirmeyi deneyin acaba sorun PC'de mi yoksa internette mi anlamış oluruz. Olmadı müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240520_183028_Chrome.jpg
    Screenshot_20240520_183028_Chrome.jpg
    218,6 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba arkadaşlar TurkNet kullanıyorum fiber alt yapım var bu yüzden fiber kullanıcısıyım. Fakat resimde de oldugu gibi indirme hızım 26mb/sden 14'e kadar düşüyor ve o şekilde sabit kalıyor bu sadece Steam de değil genel olarak bu şekilde. Altyapı sorgulayınca 100 Mbps olarak gözüküyor sanırım daha fazlasını alabiliyorum. Arttırmak için ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 2200411

Altyapı sorgulamanın anlamı yok.
Hız testi yapıp sonucu atın buraya.
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

1716221852438.png

Bu şekilde başlıyor.

1716221874716.png

Sonuç ise bu şekilde. Benim merak ettiğim konu başlarken neden bu kadar yüksek gözüküyor? Bu gözüken değeri alma şansım var mı?

Hız testi sunucularından kaynaklanabilir. En doğru hızları modem arayüzünüzden öğrenebilirsiniz değeleriniz sağlıklı ise yüksek hızlara ulaşabilirsiniz ama her firmada 100 üstü paket olmayabiliyor bakmak lazım.

Geri
Yukarı