İnternet hızı nasıl daha stabil hale gelebilir?

Vermilion

Hectopat
Öncelikle herkese iyi forumlar. Ev internetimiz çok fazla kullanılıyor hafta sonları ve sanki internet hızı dalgalanıyor gibi. Bunu stabil hale getirmek mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılır?

Öncelikle internete sade bir modem ise 3 kişiden fazla kişi bağlanırsa olabilir bu sorun veya tek bağlanıyorsan sinyal i engelleyen bişey vardır. En iyisi wifi kapat kabloyla bağla en fazla 30cm lik kablo ile.

Öncelikle internete sade bir modem ise 3 kişiden fazla kişi bağlanırsa olabilir bu sorun veya tek bağlanıyorsan sinyal i engelleyen bişey vardır. En iyisi wifi kapat kabloyla bağla en fazla 30cm lik kablo ile.

Yapmayı isterdim ama evde aynı anda 6-7 cihaz birden bağlanıyor. Ayrıca odam modeme uzak olduğu için kablo konusu da biraz sıkıntılı bana kalırsa.

Dalgalanmaları yok etmek için ankastreden eve çekilen kabloların sağlamlığından emin olmalısın. Hatta imkanın varsa eve çekilen kabloyu cat6 ile değiştirmelisin. Sadece kablosuz internette dalgalanma oluyorsa internet yavaşladığında wifi kanalını modem arayüzünden değiştirebilirsin. Bunun dışında çok kişi bağlanırsa da doğal olarak hızın zaten dalgalanacaktır buna pek bir şey yapamazsın.

hocam ben 7 metre kabloyla bağlıyım.Normalde 70 mbs internet ben 7 mbs alıyorum arada 70 e çıkıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı