İnternet altyapımı nasıl daha iyi hale getirebilirim?

buguxx

Hectopat
Öncelikle merhaba evim maksimum 16 megabit destekliyor ve gunumuzde yeterlı olmuyor bu hız. İstanbul Kısıklı'da oturuyorum bayagı bır ıslek bır yer fakat alt yapı yok alt yapı çektirmek ıstıyorum Turk Telekom'a gıttım ve oradakı yetkılı talepte bulunsanızda size sıra gelmez bosuna talepte bulunmayın dedi. Ücretli olarak sadece kendıme çeksem ortalama ne kadar masraf çıkar, VDSL olsa bile razıyım sürekli Online oyunlarda baglantı sorunu yasıyorum.

Mumkun oldugunu sanmiyorum. Farkli saglayicilar ile iletisime gectiniz mi? Turksat Kablonet kendi alt yapisi ile calisiyor belki onlarin alt yapisi sizde vardir.

Öncelikle merhaba evim maksimum 16 megabit destekliyor ve gunumuzde yeterlı olmuyor bu hız. İstanbul Kısıklı'da oturuyorum bayagı bır ıslek bır yer fakat alt yapı yok alt yapı çektirmek ıstıyorum Turk Telekom'a gıttım ve oradakı yetkılı talepte bulunsanızda size sıra gelmez bosuna talepte bulunmayın dedi. Ücretli olarak sadece kendıme çeksem ortalama ne kadar masraf çıkar, VDSL olsa bile razıyım sürekli Online oyunlarda baglantı sorunu yasıyorum.
Birkaç apartman dolusu imza toplarsanız ciddiye alacaklardır. Dilekçe hazırlanır, apartman sakinleri imzalar. Elinde bir tomar dilekçe ile gidersen ancak o şekilde bir şeyler yaptırabilirsin.

Sadece kendinize fiber çekmek isterseniz kurumsal paketlerden birini almanız gerekli, onların en kötüsü asgari ücret kadar.

TT'nin İstanbul için güttüğü politikada belirli ilçelere yatırım zorunlu olmadıkça yapılmıyor. Dayınız olmadığı sürece beklemek zorundasınız.

2009'dan beri VDSL ve diğer fiber erişim türleri için binadan, sokaktan imzalı dilekçe aldım fakat 1 çivi bile çakmadılar.

Böyle kurumun batması dileğiyle. 8 Mbps yeter diyen, dayılarının bir tarafını yalayan, salataya hıyar olamayacak adamları doldurmuşlar. Haliyle zenginler hariç bize sıra gelmez.

50 metre uzaktaki siteye fiber çekip sıradan 8 daireli bir apartmana gelince bütçe yok, paketler pahalı fakirler alamaz gibi düşünen kurumun çalışanlarından hayır bekleme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı