İnternet hızı stabil değil

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhaba. Sorunum şu şekilde; mesela Twitch platformunda bir yayın izlemek istiyorum. Yayını 720P'de bile izlemeye çalıştığımda yayın donuyor sürekli ama Steam'de indirme yaptığımda çok rahat 1.1 MB/S değerlerini stabil bir şekilde görüyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Merhaba. Sorunum şu şekilde; mesela Twitch platformunda bir yayın izlemek istiyorum. Yayını 720P'de bile izlemeye çalıştığımda yayın donuyor sürekli ama Steam'de indirme yaptığımda çok rahat 1.1 MB/S değerlerini stabil bir şekilde görüyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
Ad blocker kullanıyor musun?

Kablolu mu kablosuz mu kullanıyorsun?
Sabit bir hız/ping değerleri için kablolu kullanman tavsiyemdir.

Kablolu kullanma imkanım yok maalesef. Direkt olarak veya router ile Wi-Fi kullanarak bağlanıyorum. LoL'de mesela pek pingim olmuyor. YouTube'da 1080P videoları takılmadan izleyebiliyorum. Ama canlı yayın donuyor.

Twitch video oynatıcısı CPU tüketimi ve videoyu ara belleğe alma konularında baya sorunlu. Ara belleğe alma sorununu çok fazla bildiren üye var. Bunu Twitch'in çözmesi gerekiyor. Aynı şekilde video oynatıcısının genel olarak CPU tüketimine ayar çekmesi lazım. Mesela Prime video ve Twitch oynatıcısı birlikte çalışırken, sayfa CPU tüketimi arşa çıkıyor.

Yüksek hızın olsa bile sistemin yetersizse takılma sorunu yaşarsın. Bağlantıdaki uzantı ile izlersen, düşük gecikme 1-2 saniye artar, CPU tüketimi azalır ve video ara belleğe alma için optimize ayarlar yapılır. Ama tam kalite takılmadan izlersin.

Twitch video oynatıcısı CPU tüketimi ve videoyu ara belleğe alma konularında bayağı sorunlu. Ara belleğe alma sorununu çok fazla bildiren üye var. Bunu Twitch'in çözmesi gerekiyor. Aynı şekilde video oynatıcısının genel olarak CPU tüketimine ayar çekmesi lazım. Mesela Prime video ve Twitch oynatıcısı birlikte çalışırken, sayfa CPU tüketimi arşa çıkıyor.

Yüksek hızın olsa bile sistemin yetersizse takılma sorunu yaşarsın. Bağlantıdaki uzantı ile izlersen, düşük gecikme 1-2 saniye artar, CPU tüketimi azalır ve video ara belleğe alma için optimize ayarlar yapılır. Ama tam kalite takılmadan izlersin.

Bu eklentiyi aynı soruyu yaşayan farklı bir kişinin açtığı konuda da görmüştüm denedim ama yayın hiçbir şekilde başlamıyor bende bunu aktif edince. Sizde çalışıyor mu bilmiyorum ama bende hiçbir şekilde çalışmadı.

Geri
Yukarı