İnternet hızı sürekli 50 Mbps'den 3 Mbps'ye düşüyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
İnternet hızım sürekli 50Mbps civarından 3-4 civarına düşüyor. Modem resetlediğimde düzeliyor. Modem arayüzünden TurkNet forumundan bulup modeme uygun son güncellemeyi yaptık ama bir değişiklik olmadı. Ne yapabilirim? Modemle alakalı bir sorun var gibi duruyor ama TurkNet destek açtığımızda bizimle alakalı bir sorun yok diyor, bir TT gönderip kontrol bile ettirmiyorlar. Bana şahsen modemi resetleyince eski haline dönmesinden pek binanın iç hatları ile alakalı bir sorun gibi gelmiyor ama TurkNet'te bu konuda çözüm için pek yardımcı olmuyor. Ne yapabilirim?

modemini değiştirebilirsin onun haricinde bulunduğun yerin altyapısında sıkıntılar olabilir
Modeme ben para vermek istemiyorun. Turknet'te eve kontrol için bir ekip gönderecek gibi değil, açtığımız talepler altyapıda bir sorun yok denip kapatılıyor. Altyapıda sorun olduğunu sanmıyorum çünkü modeme res atınca düzeliyor.

İnternet hızım sürekli 50Mbps civarından 3-4 civarına düşüyor. Modem resetlediğimde düzeliyor. Modem arayüzünden TurkNet forumundan bulup modeme uygun son güncellemeyi yaptık ama bir değişiklik olmadı. Ne yapabilirim? Modemle alakalı bir sorun var gibi duruyor ama TurkNet destek açtığımızda bizimle alakalı bir sorun yok diyor, bir TT gönderip kontrol bile ettirmiyorlar. Bana şahsen modemi resetleyince eski haline dönmesinden pek binanın iç hatları ile alakalı bir sorun gibi gelmiyor ama TurkNet'te bu konuda çözüm için pek yardımcı olmuyor. Ne yapabilirim?
Merhaba, konuyla ilgili OİM üzerinden oluşturduğunuz kaydın numarasını paylaşır mısınız?

Merhaba, konuyla ilgili OİM üzerinden oluşturduğunuz kaydın numarasını paylaşır mısınız?
61773492, 24 saat boyunca gözlemlendiğini ve kopma olmadığını belirtmişler fakat zaten sorun modem taraflı zaten kaydıda bu yönde açmışız ama siz kendi sisteminizdeki sinyali gözlemlediğiniz için bir sorun göremiyorsunuz. Burada sorun cihazda, hız 55 civarından 3-4 civarına düşüyor ve modemi resetleyene kadar bu şekilde kalıyor. İnternet tamamen kopmuyor. Modem arayüzünden hat değerlerimdede bir sorun yok zaten kız kardeşimin eşi elektrikçi ev için tesisatada baktım oradada bir sorun yok. Tek seçenek modemde sorun olması kalıyor, zaten Turknet'in kendi forumunda benzer bir çok başlık var bu sorunun firmware güncellemesi ile çözüldüğüne dair. Onuda denedim bizde oda çözüm olmadı. En azından eve bir TürkTelekom ekibi yönlendirirseniz çok memnun olurum. Kayıtta görebileceğiniz üzere her hangi bir kopma olmadığı belirtiliyor ama biz modemi resetleyip hızı düzeltene kadar gün içerisinde bir çok kez hızımız yok denecek seviyelere düşüyor.

Son düzenleme:
61773492, 24 saat boyunca gözlemlendiğini ve kopma olmadığını belirtmişler fakat zaten sorun modem taraflı zaten kayıtıda bu yönde açmışız ama siz kendi sisteminizdeki sinyali gözlemlediğiniz için bir sorun göremiyorsunuz. Burada sorun cihazda, hız 55 civarından 3-4 civarına düşüyor ve modemi resetleyene kadar bu şekilde kalıyor. İnternet tamamen kopmuyor. Modem arayüzünden hat değerlerimdede bir sorun yok zaten kız kardeşimin eşi elektrikçi ev için tesisatada baktım oradada bir sorun yok. Tek seçenek modemde sorun olması kalıyor, zaten Turknet'in kendi forumunda benzer bir çok başlık var bu sorunun firmware güncellemesi ile çözüldüğüne dair. Onuda denedim bizde oda çözüm olmadı. En azından eve bir TürkTelekom ekibi yönlendirirseniz çok memnun olurum. Kayıtta görebileceğiniz üzere her hangi bir kopma olmadığı belirtiliyor ama biz modemi resetleyip hızı düzeltene kadar gün içerisinde bir çok kez hızımız yok denecek seviyelere düşüyor.
Talebinizi ilgili ekiplerimiz ile paylaştım, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı