İnternet Hızı Sürekli Düşüyor

ogzatas

Hectopat
Superonline kullanıyorum ve internet hızım sürekli düşüyor. Reset atıyorum, kapatıp açıyorum çok zor düzeliyor, sorun sizce modemde midir yoksa başka bir şey sebep olmuş olabilir mi? İnternetten kitaplar veya oyunlar indiriyorum. Sizce modemim hacklenmiş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline kullanıyorum ve internet hızım sürekli düşüyor. Reset atıyorum, kapatıp açıyorum çok zor düzeliyor, sorun sizce modemde midir yoksa başka bir şey sebep olmuş olabilir mi? İnternetten kitaplar veya oyunlar indiriyorum. Sizce modemim hacklenmiş olabilir mi?
WiFi'nize başka bir aygıt/cihaz bağlanıyor olabilir. Bunları kontrol etmen için aşağıdaki adımları izle
— Yeni sekme açıp 192.168.1.1 yazıyoruz.
— Home Gateway sizden Kullanıcı Arayüzüne erişmek için kullanıcı adı ve şifre istiyor (Modem arkasında yazar) . Eğer şifrenizi bilmiyorsanız Karşınıza çıkan bölümde kullanıcı adı ve SuperOnline Modem Şifresi istenecektir. kullanıcı adı bölümüne “admin” şifre alanına ise “superonline”yazarak “tamam” tuşuna basarak girişinizi gerçekleştirin.
— Başarılı bir şekilde Arayüz' eriştik. Sizden başka modeminize erişenleri kontrol etmek için Resimdeki Sarı şeritli yere tıklayınız
DDU rehberi1.png

Eğer fazladan bağlanan bir aygıt/cihaz çıktığını fark ettiyseniz Resimdeki gibi uygulayın
ddu2.png

şifrenizi otomatik SuperOnline belirlemesi önerilir. Aksi taktirde programlarla kolayca kırılabilir.
İyi günler.
2. Bir nedeni daha olabilir

- Telefon/Tablet'lerden Google Play Store Otomatik WiFi üzerinden güncelleme yapıyor olabilir.
- Bilgisayarınızın interneti kullanıp kullanmadığı durumuna göz atın. Bunun için
CTRL + ALT + ESC birlikte basıyoruz. Açılan Görev Yöneticisi'nde altta bulunan Diğer ayrıntılar'a basıyoruz .
chrom.PNG

Resimde sarı renk ile gösterilmiş Ağ'a tıklıyoruz ve Ağ'ı en çok kullanan uygulamaları Yukarıdan aşağıya doğru sıralıyor.
Bu bazen Windows Update'de olabilir.
Ağ'ınızı kullanmasını istemediğiniz uygulamaya sağ tıklayıp işlemi sonlandır veya Devre Dışı Bırak yapabilirsiniz.
Eğer bunlar da olmazsa en son yapacağınız iş
Turkcell Superonline
Bireysel Müşteri Hizmetleri
0532 532 00 00

Kurumsal Müşteri Hizmetleri
0850 222 1 222
Çağrı Merkezi
ile iletişime geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Wi-Fi ile mi bağlantı kuruyorsunuz?
evet kablosuz bağlanıyorum
WiFi'nize başka bir aygıt/cihaz bağlanıyor olabilir. Bunları kontrol etmen için aşağıdaki adımları izle
— Home Gateway sizden Kullanıcı Arayüzüne erişmek için kullanıcı adı ve şifre istiyor (Modem arkasında yazar) . Eğer şifrenizi bilmiyorsanız Karşınıza çıkan bölümde kullanıcı adı ve SuperOnline Modem Şifresi istenecektir. kullanıcı adı bölümüne “admin” şifre alanına ise “superonline”yazarak “tamam” tuşuna basarak girişinizi gerçekleştirin.
— Başarılı bir şekilde Arayüz' eriştik. Sizden başka modeminize erişenleri kontrol etmek için Resimdeki Sarı şeritli yere tıklayınızEki Görüntüle 476875
Eğer fazladan bağlanan bir aygıt/cihaz çıktığını fark ettiyseniz Resimdeki gibi uygulayınEki Görüntüle 476876
şifrenizi otomatik SuperOnline belirlemesi önerilir. Aksi taktirde programlarla kolayca kırılabilir.
İyi günler.

- Telefon/Tablet'lerden Google Play Store Otomatik WiFi üzerinden güncelleme yapıyor olabilir.
- Bilgisayarınızın interneti kullanıp kullanmadığı durumuna göz atın. Bunun için
CTRL + ALT + ESC birlikte basıyoruz. Açılan Görev Yöneticisi'nde altta bulunan Diğer ayrıntılar'a basıyoruz .Eki Görüntüle 476880
Resimde sarı renk ile gösterilmiş Ağ'a tıklıyoruz ve Ağ'ı en çok kullanan uygulamaları Yukarıdan aşağıya doğru sıralıyor.
Ağ'ınızı kullanmasını istemediğiniz uygulamaya sağ tıklayıp işlemi sonlandır veya Devre Dışı Bırak yapabilirsiniz.
Turkcell Superonline
0532 532 00 00

0850 222 1 222
Çağrı Merkezi
teşekkür ederim,dediklerini yaptım. Bana bağlanan başka bir cihaz yok daha öncede kontrol etmiştim, modem değiştirsem sence sorunlar çözülebilir mi?

Son düzenleme:
— Başarılı bir şekilde Arayüz' eriştik. Sizden başka modeminize erişenleri kontrol etmek için Resimdeki Sarı şeritli yere tıklayınızEki Görüntüle 476875
Eğer fazladan bağlanan bir aygıt/cihaz çıktığını fark ettiyseniz Resimdeki gibi uygulayınEki Görüntüle 476876
İyi günler.

CTRL + ALT + ESC birlikte basıyoruz. Açılan Görev Yöneticisi'nde altta bulunan Diğer ayrıntılar'a basıyoruz .Eki Görüntüle 476880
Turkcell Superonline
0532 532 00 00

0850 222 1 222
Çağrı Merkezi
Konudan farklı olarak bence bu arkadaş forumda görev almalı diyerek, kendi fikrimi belirtiyorum.

evet kablosuz bağlanıyorum

teşekkür ederim,dediklerini yaptım. Bana bağlanan başka bir cihaz yok daha öncede kontrol etmiştim, modem değiştirsem sence sorunlar çözülebilir mi?
Daha önce farklı mıydı? Yaşadığınız yavaşlama yeni ise bunun modem ile alakalı olması çok zor. Eğer başından beri sorunlar yaşıyorsanız, modem ile alakalı olabilir. Örneğin benim kullandığım modem cihazına farklı odadan kişi bağlanır ise modem ile aynı oda içinde olan kişinin interneti yavaşlıyor. Ben buna alıştım ama en azından sorunun nereden kaynaklandığını biliyorum.

Kablolu bağlantı ile deneyin. Mümkünse CAT 6 kablosu olsun. Kablosuz bağlantı ile sabit değerler alamazsınız.
Tamam da, dizüstü bilgisayarın amacı bu zaten. Taşınabilir olmak. Kablolu bağlantı çözüm olmayabilir.

Superonline Huawei modemde ben de aynı sıkıntıyı yaşadım. Bir extender alıp modeme ethernet kablosu ile bağladım. Daha sonra laptoptan bu modeme bağlandım. Sorunumu ancak bu şekilde çözebildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı