İnternet hızım çok düşük

muyya

Hectopat
Bu yazıyı yazarken bile zorlanıyorum. İnternet ikide bir gidiyor. Gelirse de çok yavaş. Superonline'ı aradım ve ekip gönderdiler kendisi gelip 3-5 dakikada sıkıntı yok dedi ve gitti. Bugün bayiiye gideceğim. Kasım ayında tahahhütüm bitiyor. Çıkmalı mıyım? Önereceğiniz çözüm var mı? Veya değiştirirsem hangi operatöre geçeyim?

Evinizin Ankastresinde sıkıntı olabilir Superonline'de kalmanızı tavsiye ederim.

Ankastre derken ev içi tesisat kablolama anlamında.

Superonline'da kullandığınız hizmet tipi nedir adsl/vdsl/fiber? Kaç Mbps üyeliğiniz var? Eğer internet hızı olarak düşük kullanıyorsanız onu yükseltebilirsiniz. Fiber kullanıyorsanız ev içindeki o ince kablolar fazla hassas, kırılmış olabilir bu hızınızı epey düşürür.

Superonline'da kullandığınız hizmet tipi nedir adsl/vdsl/fiber? kaç Mbps üyeliğiniz var? Eğer internet hızı olarak düşük kullanıyorsanız onu yükseltebilirsiniz. Fiber kullanıyorsanız ev içindeki o ince kablolar fazla hassas, kırılmış olabilir bu hızınızı epey düşürür.

25 Mbps fiber kullanıyorum. Peki kabloları nasıl kontrol edebilirim? Bir de Superbox diye bir hizmetleri varmış o nasıldır?

speedtest.net yaptığınızda kaç mbps'e çıkıyor? Kabloları evde kontrol edebileceğiniz bir yöntem bilmiyorum süperonlinedan gelip ölçüyorlar ileti hızını sanırım. Superbox'taki interneti mobil gibi düşünebilirsiniz, telefonunuzdan hücresel verinizi erişim noktasına açmak gibi. Bunu modem benzeri bir kutuyla yapıyorlar anladığım kadarıyla. 4.5G hizmeti olan yerlerde kullanılabilir demiş. Evinizde çekimle alakalı bir problem olursa yine yüksek hızlara ulaşamayabilirsiniz. Superonline'ı arayıp fiber kablo kontrolü yapmalarını isteyebilirsiniz sorununuza çözüm olması adına. Taşınmadan önce ben de superonline fiber kullanıyordum fiber alt yapısı olmadığı için ttnet vdsl'e geçtim. 35 Mbps anlaşmam var 29-30 Mbps hızı görüyorum. Değiştirmeyi düşünürseniz tavsiye edebilirim. Ama turktelekom yardım hizmeti hiçbir şekilde superonline kadar iyi değil kurulum için bile bayağı uğraştırdılar.

Benimki de çok kötü. 700-800 KB/s ile indirme yapıyordum. Ne olduysa bu ara 1.7 MB/s ile indirme yapmaya başladım. Yine de çok yavaş ve yetersiz, deli ediyor.

speedtest.net yaptığınızda kaç Mbps'e çıkıyor? Kabloları evde kontrol edebileceğiniz bir yöntem bilmiyorum Superonline'dan gelip ölçüyorlar ileti hızını sanırım. Superbox'taki interneti mobil gibi düşünebilirsiniz, telefonunuzdan hücresel verinizi erişim noktasına açmak gibi. Bunu modem benzeri bir kutuyla yapıyorlar anladığım kadarıyla. 4.5G hizmeti olan yerlerde kullanılabilir demiş. Evinizde çekimle alakalı bir problem olursa yine yüksek hızlara ulaşamayabilirsiniz. Superonline'ı arayıp fiber kablo kontrolü yapmalarını isteyebilirsiniz sorununuza çözüm olması adına. Taşınmadan önce ben de Superonline fiber kullanıyordum fiber alt yapısı olmadığı için TTNET VDSL'e geçtim. 35 Mbps anlaşmam var 29-30 Mbps hızı görüyorum. Değiştirmeyi düşünürseniz tavsiye edebilirim. Ama Türk Telekom yardım hizmeti hiçbir şekilde Superonline kadar iyi değil kurulum için bile bayağı uğraştırdılar.

Speedtest'te 20-25 Mbps cikiyor ama hiç o hizi alamiyorum. Indirme hizi 10Mbps gozukuyor ama indirirken 100 kilobayt. Kusura bakmayin diger bilgisayara gectim onda da eng klavye var.

Yeni konular

Geri
Yukarı