İnternet Hızım Neden Düşük Olabilir?

sonert26

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. İnternet hızı 5 senedir 16 Mbit stabil iken, yaklaşık 2-3 aydır 10-12 Mbit arasında sabit kaldı. Dsmart'ı aradım. Modeminiz eski olduğundan ve iç tesisattan kaynaklı 16 Mbit kaldırmadığı için 12 Mbit'e sabitlenmiş dediler. Bende yeni modem aldım (TP-Link VR300) ve iç tesisatı yenilettim. Ancak halen aynı şekilde 10-12 Mbit devam ediyor. Aradım tekrar müşteri hizmetlerini, bir problem gözükmüyor, biz tam hız gönderiyoruz dediler. Bu konuda neler yapabiliriz, yardımcı olur musunuz? Bir de VDSL'e geçmek istiyoruz, ancak port dolu dediler. Bununla ilgili bir şey yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
192.168.1.1 giriş yapıp modem arayüzünden hattınızın maksimum kaç mbps değerlere çıkabileceğini görebilirsiniz. Eğer yüksek hızlar varsa hat destekliyor demektir.

Bölgemde fiber destekli VDSL olmasına rağmen (100mbps'e kadar) ancak kutudan direk eve cat6 kablo çekmek gerek 3 defa ek yeri var blok içerisinde bu sebeple hız bana gelene kadar 40mbps'e düşüyor. Benzer bir durum sendede olabilir , kutudan eve kadar gelen kabloya bakmak gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı