İnternet hızım Ping neden yüksek?

Duruma gir orada gözüküyor. Aşağıdaki görsel gibi bir şey. Görsel bana ait değildir.

1488487062.jpg

Benim evimin karşı yolda ki kanalizasyondan fiber kablo geçirdiler geçen sene. Daire benim olmayınca ve yakın zaman da taşınma planı olabilir diye uğraşmıyorum bu işlere. Evde oturanlar başvuru yapsa sıkıntı yok imza gerekli ise atarız, ama ben uğraşacağım kendileri totolarını kaldırmayacak, sonra hop taşındıktan sonra diğer evde yok, emeklerim boşa çıkacak.

Sende haklısın tabii. Benim müstekil ev bize ait zaten sitede çok az kiracı var neredeyse yok. Tanıdığımda aynı benim gibi taktı artık gına gelmiş. Buradaki VDSL2 80-90 Mbps görse lafım olmayacak ama işte gelen hız 37 Mbps :D. TT'ye ait olan ve bana ait olan iki kabloda rezalet ötesi. Upload 51 Mbps geliyor download 57 olarak geliyor. Bana aşarı ilginç geldi bu durum. Bu upload hızını almam için saha dolabına yakın olmam gerek. Download hızına bakıyorum 57 kablo mesafesi 400 metre ilginç yani.

İlk paylaştığın resim hat değerlerin şu an 40 Mbps alıyorsun. Hız testi yaparken internetini kimse kullanmasın. Arkada download upload yapmadan bir hız testi yapar mısın? Arada 29 Mbps kayıp var bu aşarı fazla bir değer. Taş çatlasın 2-3 olması lazım iken sende çok fazla kayıp var.

Son düzenleme:
Buradaki VDSL2 80-90 Mbps görse lafım olmayacak
Senin istediğin 50Mbps alırsın bende, ancak onun üstü de gelir ya bu ara çalışma falan da yapılıyor EBA olayından sonra, belki sizin oraya da sonradan da gelir. Benim apartmanda da ben hariç kendi ev sahipleri oturuyor, kendileri de yaşlı kesim olarak sayıldığı için pek uğraşmıyorlar internet ve teknoloji işiyle. Çoluk çocuklar zaten bilmez internet olsun yeter onlara da.

Senin istediğin 50Mbps alırsın bende, ancak onun üstü de gelir ya bu ara çalışma falan da yapılıyor EBA olayından sonra, belki sizin oraya da sonradan da gelir. Benim apartmanda da ben hariç kendi ev sahipleri oturuyor, kendileri de yaşlı kesim olarak sayıldığı için pek uğraşmıyorlar internet ve teknoloji işiyle. Çoluk çocuklar zaten bilmez internet olsun yeter onlara da.

Tanıdığım gidip kendisi başvurcak. Sitede 37 ev var hepsi istiyor o kadar nefret ediyoruz. Şu anki altyapımızdan çektirmediği kalmadı internetten soğutacak yakında. İhtiyacım olmasa çöpe atacağım.

Sınıra dayanmış paket hızın ve bundan dolayı da hızında kayıp yaşıyorsun. Evde bağlı, interneti aktif kullanan kişi olmadığına eminsen kablosuz modemin yanın da ve sağlam bir LAN kablosuyla internet hız testi yap, yine düşükse paket hızını 35Mbps gibi indirme hızına sabitle.

Sitede 37 ev var hepsi istiyor
Bağlanır, TT bu kadar kişiyi görsün ve imza atsın koşa koşa gelip bağlar fiberi.

Sınıra dayanmış paket hızın ve bundan dolayı da hızında kayıp yaşıyorsun. Evde bağlı, interneti aktif kullanan kişi olmadığına eminsen kablosuz modemin yanın da ve sağlam bir lan kablosuyla internet hız testi yap, yine düşükse paket hızını 35Mbps gibi indirme hızına sabitle.

Bağlanır, TT bu kadar kişiyi görsün ve imza atsın koşa koşa gelip bağlar fiberi.

Tanıdığım 15-20 kişiden imza alacak. Bizden istesin ben atarım direkt :D.

Böyle çıktı sadece 1 telefon bağlıydı ama hala internet siteleri yavaş açılıyor neden?

Dosya Ekleri

• 1601413685443.png
    1601413685443.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı