İnternet hızında düşüş yaşanıyor

Eagle Flies

Hectopat
Daha fazla  
36 Mbps'lik paket kullanırken internetimde bir yavaşlama meydana geldi ve son birkaç haftadır böyle, indirme ve yükleme gecikmesi çok yüksek olabiliyor, en ufak indirme işleminde arka planda interneti kullanamıyorum ve hız testinde 18'den yukarı değer görmüyorum, hat değerlerine bakınca ulaşılabilir hızım da 25 olarak gözüküyor. (altyapı VDSL) direk müşteri hizmetlerini mi arayayım yoksa bir çözüm önerisi olan var mı? Teşekkürler.

Hat zayıflaman çok yüksek iç tesisatında sorun olabilir ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu yenile.

Hat zayıflaman çok yüksek iç tesisatında sorun olabilir ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu yenile.

Eğer düzelmezse port değişimi talep et yine düzelmezse ankastreye kısa kablo bağlayıp test et.

Eğer düzelmezse port değişimi talep et yine düzelmezse ankastreye kısa kablo bağlayıp test et.
Elektrikle pek uğraşmadım bu işlem beni zorlar mı ve yeni kablo vs. ne kadara mal olur?

DSL kablosunun 10 metresi 70 TL aradaki mesafeye göre kaç metre alacağını seçersin internetten nasıl yenilendiğini araştırabilirsin bende tam bilmiyorum izolasyonu sağlam olan kablo olursa daha iyi olur.

Geri
Yukarı