İnternet hızını artırmanın bir yolu var mı?

Goppi

Centipat
Daha fazla  
Evde çok ping sorunu yaşıyorum ve şunu soracağım: kendi internetimi hızlandırıp evdekileri yavaşlatmanın bir yöntemi var mı? (Ethernet kablosu kullanıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemin arayüzünde QoS, bandwith Controller varsa oradan öncelikler atayabilir, hızları limitleyebilirsin. Ancak evde Torrent kullanan biri varsa Torrent için bir çare yok.

Evde çok ping sorunu yaşıyorum ve şunu soracağım: kendi internetimi hızlandırıp evdekileri yavaşlatmanın bir yöntemi var mı? (Ethernet kablosu kullanıyorum)
Yukarıda arkadaş yazmış zaten. Ancak Keenetic modemlerde daha detaylı hız sınırlama ayarları mevcut. Misal direkt onlara özel bir misafir ağı açıp o ağın hem indirme hem de yükleme hızını tamamen kısıtlayabilirsin. Misal şöyle; misafir ağını oluşturuyorsun ve indirme tarafında veriyorsun 8 Mbps'i, yüklemede de -Hattın ADSL mi VDSL mi bilmiyorum ama- veriyorsun 1 Mbps'i, bundan sonra o ağa bağlanan tüm kullanıcılar maksimum bu tanımladığın hızlara ulaşabiliyorlar.

Bu işi aileme çaktırmadan nasıl yaparım diyorsan, çok basit; şu anda evdekilerin bağlı olduğu ağın adı ve şifresini not alıyorsun, misafir ağını oluştururken de önceki ağın adını ve şifresini giriyorsun ;)

Nasıl yapacağımı detaylı anlatır mısınız?

Hangi internet sağlayıcıyı kullanıyorsanız arayın ve paketinizi arttırmak istediğinizi söyleyin. Onlar size fiyatlarıyla birlikte söyler.

Geri
Yukarı