Internet hızını cihazlar arasında paylaştırmak

Ömer_Engin

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar evimde 2 kardeşim ve annem ile yaşıyorum. Biz 3 kardeş bilgisayarda oyun oynuyoruz video izliyoruz. Annemde telefonundan interneti kullaniyor. Sorunum şu: Biri oyun oynarken digeri video açtığında veya download yaptıgında oyun oynayana eziyet oluyor. Ping çok yükseliyor. Ben bunhn önüne geçmek için cihaz başına hız sınırı koymak istiyorum. Mesela 8Mbit internetimiz var. Cihaz başına 2 Mbit dagıtmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Cihazlara program mi kurmalıyım ? Modem arayüzünden direk ayarlanabilir mi ? Windowsun böyle bir ayarı var mı ?

Arkadaşlar evimde 2 kardeşim ve annem ile yaşıyorum. Biz 3 kardeş bilgisayarda oyun oynuyoruz video izliyoruz. Annemde telefonundan interneti kullaniyor. Sorunum şu: Biri oyun oynarken digeri video açtığında veya download yaptıgında oyun oynayana eziyet oluyor. Ping çok yükseliyor. Ben bunhn önüne geçmek için cihaz başına hız sınırı koymak istiyorum. Mesela 8Mbit internetimiz var. Cihaz başına 2 Mbit dagıtmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Cihazlara program mi kurmalıyım ? Modem arayüzünden direk ayarlanabilir mi ? Windowsun böyle bir ayarı var mı ?
Böyle bir şey ilk kez duydum. Var mı cidden?

Modem arayüzünde kablosuz internet hızını sınırlandırma ayarı varsa onu kullan. Sen bilgisayar internetini kablolu kullanıp kablosuz internet hızını düşük bir şekilde ayarlarsan rahat edersin.

Modem arayüzünde kablosuz internet hızını sınırlandırma ayarı varsa onu kullan. Sen bilgisayar internetini kablolu kullanıp kablosuz internet hızını düşük bir şekilde ayarlarsan rahat edersin.
Modeme bütün cihazlar kablosuz bagli. Benim PC ile modem arasi cok uzak oldugu icin arada sinyal güclendirici acces point de mevcut. Kablo imkanim malesef yok.
Modem arayüzünde eğer varsa QoS diye bir ayar var. Quality of Service diye. Oradan bantgenişliği ayarı yapabiliyorsun.
Hocam bu kablosuza mi sınir koyuyor yoksa ayri ayri cihazlara mı ? Tum cihazlar kablosiz bagli çünkü.
Böyle bir şey ilk kez duydum. Var mı cidden?
Belki yapan programlar vardir diye dusundum. Steamdeki bant genisligi sınırı gibi tum pcye sinir koyuyordur.

Orada seçeceğiniz cihazlara sınır koyuluyor. Şuna şu kadar buna bu kadar gibisinden. Ama daha önce kullanmadım. Biraz internette araştırma yaparsan nasıl yapılandırılabileceği konusunda bilgiler elde edebilirsin. Kurcala biraz bence.

Hocam Qos beceremedim çok karışık. Netlimiter diye program indirdim pc ye. Pclerde yaptim istediğimi fakat android telefonlarda nasil yapicam ?
Orada seçeceğiniz cihazlara sınır koyuluyor. Şuna şu kadar buna bu kadar gibisinden. Ama daha önce kullanmadım. Biraz internette araştırma yaparsan nasıl yapılandırılabileceği konusunda bilgiler elde edebilirsin. Kurcala biraz bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı