İnternet Hızının Normalden Düşük Olması

Meth41

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 aydır yeni bağlattığım NetSpeed internetini kullanıyorum. Bugüne nasipmiş bilgisayara ancak bağladım. İnterneti çektiğim modem bir üst katımda olduğu için 15 metrelik kablo ile bağlantıyı yaptım. Fakat internet hızını test ettiğimde normalde olan indirme hızı 30 Mbps iken bağlantıdan sonra bilgisayarda denediğimde 9 civarlarında seyrediyor. Bu durum çok moralimi bozdu. Ben bu hızı asıl almam gereken hıza çekebilirim? Kullandığım kablo CAT6.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 metrede cat6 kabloda kayıp olmaz. Başka bir bilgisayarla denedin mi?
Evet şimdi denedim. Windows 10 yüklü laptop da 32 mbit leri gördüm. Masaüstü bilgisayarım windows 7 ve 9 mbitleri görüyorum. Anladım ki bilgisayardan kaynaklanıyor. Peki ne yapmam gerekiyor bu durumda?
Kablonun uzunluğundan dolayı değildir. Sizden başka kablo ile kullanan var ise hızınız ondan düşük olabilir.
Masaüstü bilgisayar da driverlar yüklü mü ?
Yok sadece benim masaüstü bilgisayarım kablo ile bağlı. İnternet sürücüsü güncel
Arkadaşlar hız testi yaptığımda ping değeri 10, download değeri 9.5 mbps, upload değeri 2.8 mbps çıkıyor. Upload hızı bu şekilde olup downloada değerinin bu kadar az olması normal değil diye düşünüyorum
Burada 10.0 mb gösteriyor. Acaba burada mı bir sorun var
Arkadaşlar modemin 2. slotuna takılıydı kablo. 1. slota aldım ve hız 100 mb oldu. Sorun böylelikçe çözuldu

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı