İnternet hızının sağlanamaması halinde sözleşme iptal edilir mi?

Mosyo

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce böyle bir haber yayınladılar acaba yürürlüğe geçti mi?

Yaklaşık 5 ay önce Türk Telekom'dan arayıp internet hızınızı 16'dan 20'ye çıkartalım 7TL fark ile dediler bende altyapı izin veriyorsa çıkartın dedim ama üniversiteden şimdi döndüm ve hâla internet hızımın 16'da sabit olduğunu görüyorum. Türk Telekom'dan da ayrılıp başka firmaya geçmeyi düşünüyorum. Zaten bu 4 Mbps'lik farkı bahane edip cezasız ayrılabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vadedilen değerleri sağlamıyorsa bu işi mahkemede uzatabilirsiniz. Sonuçta cezasız ayrılırsınız fakat ne kadar uğraşırsınız? Hayırlısı diyelim.

Yaklaşık 1 hafta önce böyle bir haber yayınladılar acaba yürürlüğe geçti mi?

Yaklaşık 5 ay önce Türk Telekom'dan arayıp internet hızınızı 16'dan 20'ye çıkartalım 7TL fark ile dediler bende altyapı izin veriyorsa çıkartın dedim ama üniversiteden şimdi döndüm ve hâla internet hızımın 16'da sabit olduğunu görüyorum. Türk Telekom'dan da ayrılıp başka firmaya geçmeyi düşünüyorum. Zaten bu 4 Mbps'lik farkı bahane edip cezasız ayrılabilir miyim?

Vad edilen hızın %70 sağlama koşulu mevcut.
20 Mbps'ın %70'i 14Mbps olduğuna göre, kanun maddesinden yararlanamayacaksınız.

Peki ya 1 yılı doldurduktan sonra ayrılsam olur mu illa 2 yılı doldurmam mı gerekiyor.
Tüketici kanunu göre 2 yıllık taahhüt, kanunen bir geçerliliğe sahip değildir.
Yanlış hatırlamıyorsam (emin değilim) eğer ki madde yürürlüğe girdiyse hayır artık taahüt 1 yıldan 2 yıla çıkartıldı.
Sayın Mosyo, sd1 ve Alfa Prime hocalarım hepinizin mesajını da alıntıladım. Çünkü bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim: 2 yıllık taahhütler önceden da yasak değildi şimdi de yasak değil. Taahhüt feshetme hususunda gerekli linkleri ve görüntüleri paylaşarak detaylı bilgiler verdiğim şu konuyu okumak isterseniz bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi

"Bu çok uzun, kim okuyacak ya" diyorsanız hemen özetleyeyim: taahhüt verildiyse para ödemeden ayrılmak diye bir şey yok.

Sayın mosyo, SD1 ve alfa Prime hocalarım hepinizin mesajını da alıntıladım. Çünkü bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim: 2 yıllık taahhütler önceden da yasak değildi şimdi de yasak değil. Taahhüt feshetme hususunda gerekli linkleri ve görüntüleri paylaşarak detaylı bilgiler verdiğim şu konuyu okumak isterseniz bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi

"Bu çok uzun, kim okuyacak ya" diyorsanız hemen özetleyeyim: Taahhüt verildiyse para ödemeden ayrılmak diye bir şey yok.

Tamamdır teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı