İnternet hızlı fakat indirme hızı çok yavaş

AkifDemir

Centipat
Daha fazla  
(Terimler yanlış ise kusura bakmayın pek bilgim yok.) Başlıktandan da anlayacağınız gibi. Modemimiz 4 5 yıldır bizimle. Normal Türk Telekom. Speedtest'i yaptığımda 15MB civarı bir sonuç çıkıyor. Bu normal çünkü sözleşmemiş 16MB. Fakat indirme yaparken hız 400KB civarında geziyor. Ne yapmam lazım?

(Terimler yanlış ise kusura bakmayın pek bilgim yok.) Başlıktandan da anlayacağınız gibi. Modemimiz 4 5 yıldır bizimle. Normal Türk Telekom. Speedtest'i yaptığımda 15MB civarı bir sonuç çıkıyor. Bu normal çünkü sözleşmemiş 16MB. Fakat indirme yaparken hız 400KB civarında geziyor. Ne yapmam lazım?

İndirme esnasında internettede dolaşıyorsan hız ondan düşüyor olabilir. Ya da evdekilerde kullanıyorsa ondanda düşer.

Bende Turkcell Superonline ile aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra küçük sıkıntılar çıktı. 100+ Mbps olması gereken internetim 10-30 arası şu an

İndirme esnasında internettede dolaşıyorsan hız ondan düşüyor olabilir. Ya da evdekilerde kullanıyorsa ondanda düşer.
Herşey kapalı bırakıyorum pcyi. Yine 500 600 oluyor max. Telefondan aynı internet ile denediğimde 1.5mb ile felan iniyor.

Bende Turkcell Superonline ile aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra küçük sıkıntılar çıktı. 100+ Mbps olması gereken internetim 10-30 arası şu an
Uzun zamandır böyle

İndirme yaptığınız site ile alakalı olabilir. Zaten 15 Mbps ile en fazla gibi 1.5MB/s indirme hızı alırsınız.
torrent,drive,mediafire farketmiyor hocam hepsinde aynı.

Saniyede 1.6-1.7 MB hızında indirme yapabiliyor olman gerek. İndirmeyi nereden yapıyorsun?
media fire denedim düşük olunca drive denedim oda olmayınca torrent denedim hepsinde aynı hız

Wi-Fi ile bağlanıyorsan oluyor olabilir, yukarıda arkadaşın dediği gibi interneti evde kullanan başkaları varsa onlardan dolayı da düşüş oluyor olabilir.
wifi ile bağlı olan telefon ve tablat 1-1.5 arasında indirme yapıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı