İnternet hizmeti verimli kullanılamamasına rağmen ücreti ödenmeli mi?

Turker1907

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ev interneti için bir firmayla anlaştık fakat bu ay internetin gitmediği gün belki 1 bilemedin 2 gündür. Gerçekten artık kafayı yemek üzereyim, tamamen rastgele zamanlarda sık sık kopma veya internet gitmiş gibi aşırı yavaşlama oluyor. Marka adını vermiyorum ne olur ne olmaz belki yasaktır vs diye. Günde 10 ve hatta daha fazlası internet kesintisi yaşıyorum, bu kullanamadığım internetin parasını vermek zorunda mıyım? Nasıl hakkımı savunabilirim? Bilgisi olan yardımcı olursa çok mutlu olurum. Bunlara değil 400 TL, 1 lira bile vermek istemiyorum. Teşekkürler şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ev interneti için bir firmayla anlaştık fakat bu ay internetin gitmediği gün belki 1 bilemedin 2 gündür. Gerçekten artık kafayı yemek üzereyim, tamamen rastgele zamanlarda sık sık kopma veya internet gitmiş gibi aşırı yavaşlama oluyor. Marka adını vermiyorum ne olur ne olmaz belki yasaktır vs diye. Günde 10 ve hatta daha fazlası internet kesintisi yaşıyorum, bu kullanamadığım internetin parasını vermek zorunda mıyım? Nasıl hakkımı savunabilirim? Bilgisi olan yardımcı olursa çok mutlu olurum. Bunlara değil 400 TL, 1 lira bile vermek istemiyorum. Teşekkürler şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara.

400TL net fiyat verdiğinize göre tahminimce TurkNet olmalı. İlk bir ay ücretsiz değil miydi zaten?

Bu kadar kesilmesi normal değil, kablonuzda veya bir şeyde sorun olmasın? Aynı firmadayım, hiçbir sorun yok.

Yani adamlar bu kişinin internetini sürekli keselim demiyorlar, ya hatta bir sorun var ya da ev içindeki bir şeyde.

Öncelikle altyapı türü nedir?
Firma ismi verin, sıkıntı yok.
Eğer VDSL kullanıyorsanız hat durumunu atın.
Ftth kullaniyorsaniz altyapida sıkıntı vardır ama düşük ihtimal.
Eğer ki altyapıda sıkıntı var ise hangi iss geçerseniz geçin, sıkıntı devam eder. T.t altyapisindan hizmet aldığınızi varsayıyorum.

Bu kadar kesilmesi normal değil, kablonuzda veya bir şeyde sorun olmasın? Aynı firmadayım, hiçbir sorun yok.

Yani adamlar bu kişinin internetini sürekli keselim demiyorlar, ya hatta bir sorun var ya da ev içindeki bir şeyde.
İlk kullandığım ayda ufak tefek sıkıntılar olsa da 2 ve 3. aylar kusursuz bir şekildeydi internetim ama bu son iki ay inanılmaz kötüydü özellikle de bu ay. Daha önce arızadan dolayı bir ekipte geldi binamıza ve "port"larda mı ne sıkıntı varmış düzelttim daha öyle bir sorun yaşamazsın , sorun buradaymış dedi. O işlemi yapmadan önce internet gittiğinde 1 saat bile gelmediği oluyordu, işlem yapıldıktan sonra internet kesintileri o kadar uzun olmadı ama daha sık yaşanmaya başladı.

Öncelikle altyapı türü nedir?
Firma ismi verin, sıkıntı yok.
Eğer VDSL kullanıyorsanız hat durumunu atın.
Ftth kullaniyorsaniz altyapida sıkıntı vardır ama düşük ihtimal.
Eğer ki altyapıda sıkıntı var ise hangi iss geçerseniz geçin, sıkıntı devam eder. T.t altyapisindan hizmet aldığınızi varsayıyorum.
VDSL kullanıyorum, hat durumunu nasıl atabilirim bu konuların cahiliyim?
T.t altyapısı kullanıyorum, 100mbs'ye kadar destekliyor. Daha önceden zaten T.t kullanıyordum fahiş fiyatlardan dolayı değiştirmiştim, onlardayken hiçbir internet kesintim olmamıştı.

Hocam VDSL ise hat değerlerini atarsan yardımcı oluruz.
Yardımcı olur musun bu konuda, nasıl bakabilirim? Az önce internetten birazcık araştırıyordum fakat o sırada bile internet gitti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı