İnternet İçin Bina İçi Kablolama Yapmak

xprez

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 senedir sorunsuz olarak kullandığım 24 Mbit VDSL internetimi 2 aydır düşük hızla kullanıyorum. 2 ay önce internetim kesilmeye başladı hızı 18 Mbit'e sabitlediler. 18 Mbit'te kesilmiyor ama hızı yükseltince kesilme oluyor ben eski internet hızıma kavuşmak istiyorum, müşteri hizmetlerini aradım ancak bina içi kablolamada sıkıntı olduğunu, elektrikçi çağırmamı söylediler. Ankastreden modeme gelen 2 tane ayrı kablo var ben bunları tek bir kablo haline dönüştürmek istiyorum:
  • Biraz araştırdım, CAT6 kablo alma kanaatine vardım.
  • Kutu ile modem arası yaklaşık 10 metre.
  • Detaylı bilgilendirirseniz sevinirim.
Güncel modem hat değerlerim şu şekilde:
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değerlerin maks hızına göre düşük. Bina içi kablolama için bir elektrıkçıden cat6 kablo al 10-15M bir ucuna Rj11 jakı taktır. Cat6 daki 2 tane kabloyu kullanacağın için işin kolay, portunu bulup bağlayacaksın, kabloların sırası önemli değildir. Bu kadar kolay işlem için sakın elektrikçiye para verme.

Ankastreye bağlamak için alet gerekmiyor m?Direk elimle takabilir miyim? Teşekkür ederim cevabınız için.

SNR değerlerin maks hızına göre düşük. Bina içi kablolama için bir elektrıkçıden cat6 kablo al 10-15M bir ucuna Rj11 jakı taktır. Cat6 daki 2 tane kabloyu kullanacağın için işin kolay, portunu bulup bağlayacaksın, kabloların sırası önemli değildir. Bu kadar kolay işlem için sakın elektrikçiye para verme.
Bir anlatır mısın arkadaşımız o ankastre içinden kendi portunu nasıl bulacak ? Hadi buldu o iki kabloyu oraya nasıl çakacak ? Bilen birisini getirmesi şart yoksa gidecek tek sefer kullanacağı iki alete fazladan para verecek.

Bir anlatır mısın arkadaşımız o ankastre içinden kendi portunu nasıl bulacak ? Hadi buldu o iki kabloyu oraya nasıl çakacak ? Bilen birisini getirmesi şart yoksa gidecek tek sefer kullanacağı iki alete fazladan para verecek.
Evet Cat6 kablosu alıp bir ucuna rj11 taktıracağım diğer ucundan da iki kabloyu kendi portuma takıcam.Ama kendi portumu nasıl bulacağım?Alet kullanmam gerekiyorsa hangilerini kullanmam gerek?

Evet Cat6 kablosu alıp bir ucuna rj11 taktıracağım diğer ucundan da iki kabloyu kendi portuma takıcam.Ama kendi portumu nasıl bulacağım?Alet kullanmam gerekiyorsa hangilerini kullanmam gerek?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzenleme: Az önce attığım video ankastre kutusunun kurulumu. Yanlış atmışım doğrusu ile düzelttim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı