İnternet indirme yaparken ping dolayısıyla kullanılamaz hale geliyor

725064

Picopat
Makaleler
2
Normal bir şekilde indirme yaparken internetimi asla kullanamıyorum. Hat değerlerim de aynı ama 3-4 haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Neden olabilir? Video bile oynatamıyor indirme yaparken. Normalde böyle değildi. VDSL 2 altyapım var. 65-70 Mbps alıyorum. Ping uçmaya başlıyor eskiden o da öyle değildi. İndirmeyi 2MB hızına sabitlesem bile yine uçuyor anlamsız şekilde.

Normal bir şekilde indirme yaparken internetimi asla kullanamıyorum. Hat değerlerim de aynı ama 3-4 haftadır aynı sorunu yaşıyorum. Neden olabilir? Video bile oynatamıyor indirme yaparken. Normalde böyle değildi. VDSL 2 altyapım var. 65-70 Mbps alıyorum. Ping uçmaya başlıyor eskiden o da öyle değildi. İndirmeyi 2MB hızına sabitlesem bile yine uçuyor anlamsız şekilde.

Duvardan gelen dönüştürücüyü değiştirmeyi deneyin.

Dediğiniz şey bufferbloat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki bunu nasıl çözebilirim? Dediğim şey sadece oyunlarda olmuyor mesela önceden video + indirme hiç kısmadan yapabiliyorken şu an kısmama rağmen videoda takılmalar hatta tıkanmalar mevcut. Modem aynı modem ve Custom Firmware falan kuramam. Bir de hat değerlerim aynı.

Duvardan gelen dönüştürücüyü değiştirmeyi deneyin.

Maalesef hala aynı.

Peki bunu nasıl çözebilirim? Dediğim şey sadece oyunlarda olmuyor mesela önceden video + indirme hiç kısmadan yapabiliyorken şu an kısmama rağmen videoda takılmalar hatta tıkanmalar mevcut. Modem aynı modem ve Custom Firmware falan kuramam. Bir de hat değerlerim aynı.
Modemde varsa QoS ayarı yapmanız işe yarayabilir.

Bir de şu testi bırakmam gerektiğini hissediyorum sanırım çok kötü. Upload da zaten kötüydü ama şu an download da da aynı şekil.

1698926254141.png

Modemde varsa QoS ayarı yapmanız işe yarayabilir.

1698926284801.png

Hocam buna nasıl bu ayarı yapabilirim? YouTube'da ki ayarlar vs çıkmıyor.

Modem modelim bu ZXHN H168A V2.0 .

Yeni konular

Geri
Yukarı