İnternet kablolarının oksitlenmesi

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Bulunduğum binada fiber yok, ADSL kullanmak zorundayım. TTNET kullanıyorum lakin çok kötü bir internet sağlayıcısı 2 saatte bir kesinti yapıyor. Arıza kaydı oluşturdum TTNET'ten geldiler baktılar apartman kablolarını ölçtük biçtik kablolar oksitlenmiş dediler. Çözümleri de duvarı kırdırıp kabloları değiştirtmekmiş. Böyle bir şey mümkün değil apartmanda 5 daire daha var ve hepsi 60 yaş üstü, böyle bir şeyi kabul etmezler. Sizce modemi değiştirsem etkisi olur mu? Modem sararmış ve en az 7 yıllık bir modem. Modemle internet kesintisinin bir alakası var mıdır? Veya önerebileceğiniz daha iyi bir ADSL şirketi ya da başka bir çözüm varsa çok memnun olurum. Teşekkürler.
image.jpg

Sıva altı hattı iptal edip dışarıdan hat çekilemez mi acaba böylece kırma derdi de olmaz.

Bina içi kablolama da sorun var denildiyse, kablolamayı yenilemekten başka bir çözüm yok. Bina içindeki kanaldan veya bina dışından evine kadar bir Cat6 kablo çektirirsen hem bu sorun çözülür hemde internetinde stabilite sağlanmış olur.

Bina içi kablolama da sorun var denildiyse, kablolamayı yenilemekten başka bir çözüm yok. Bina içindeki kanaldan veya bina dışından evine kadar bir CAT6 kablo çektirirsen hem bu sorun çözülür hem de internetinde stabilite sağlanmış olur.

Denildi lakin baştan sağma bir şekilde denildi diye düşünüyorum. Uğraşmamak için ortaya yapamayacağım bir şey atıp gittiler resmen. Modemi değişsem sorun düzelir mi acaba? Ya da internet sağlayıcısını değiştirsem?

Geri
Yukarı