Pahalı internet kablolarının pahalı olmasının nedeni nedir?

Okan_7

Yoctopat
Hani böyle ucu bakır, altın kaplamalı mı ne bu tarz kablolar varmış galiba CAT6 falan. Bazı yorumlar gördüm ve kabloların ping üzerinde etkisi yok falan yazmışlar, doğru mu diyorlar bilmiyorum. Peki durum böyleyse sıradan ucuz bir kablo almak yerine pahalı kabloları almanın mantığı nedir? Bilmediğim için soruyorum.

Hani böyle ucu bakır, altın kaplamalı mı ne bu tarz kablolar varmış galiba CAT6 falan. Bazı yorumlar gördüm ve kabloların ping üzerinde etkisi yok falan yazmışlar, doğru mu diyorlar bilmiyorum. Peki durum böyleyse sıradan ucuz bir kablo almak yerine pahalı kabloları almanın mantığı nedir? Bilmediğim için soruyorum.

Sözelci olduğun nasıl belli. Her metalin iletkenliği ve dayanımı farklıdır.

Ping'de düşme olmayacaksa yazılan yorumlardaki gibi, fazla para vermenin mantığı ne?

Yorumu yazan arkadaşların tarafından bakarsak, o zaman niye biz 6 bakırlı soğutmalara o kadar para veriyoruz, alalım Ali Express'den 150TL'ye 2 bakırlı soğutma yine aynı şey. Ya da şu şekilde düşünün, siz 60kmh rüzgarın olduğu bir havadamı yoksa 10kmh rüzgarın olduğu bir havadamı daha rahat yürürsünüz, işte iletkenlik farkını böyle düşünün. Kablo alacaksanız Ugreen öneririm.

Ping'de düşme olmayacaksa yazılan yorumlardaki gibi, fazla para vermenin mantığı ne?
Hız, CAT5 maksimum 100 destekliyor, CAT5e 1000, CAT6 1000, CAT6a ise 10.000. 100'lük internet kullanıyorsan CAT5e ya da CAT6 yeter. CAT6 çok da pahalı değil zaten. CAT 7'ler pahalı. Pinge etkisi yok evet kullandığın mesafeye bağlı olarak da değişir ama CAT6 100 metreye kadar kayıpsız iletim sağlayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı