İnternet kablosu çektirmek için 150 TL fiyat normal mi?

Tircii

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar binamızda fiber altyapısı var. Daireye kablo çektirmek için müşteri hizmetlerini aradım 150 TL gibi komik bir rakam söylediler. Fiyat normal mi?

100 TL'den aşağıda bulunmaz bence özellikle İstanbul'da yaşıyorsanız ama mahallenizdeki elektrikçilere sorun daha ucuza bulursanız yaptırın.

Nasıl kablo çekmek? Yani dairenizde duvarların içine kablo kanalları var mı? Eğer varsa direkt kendiniz de kablo çekebilirsiniz hocam, tek yapmanız gereken 1 delikten sokup ittirmek zaten o yolunu buluyor :)

Vodafone, binanın elektirik odasından evdeki odanıza kadar ücretsiz çekiyor. Türknet para istiyor ama.
Bence onlara yaptırmak yerine önce bi elektirikçiye danışın.
Vodafone Net ise kablo çekiminde para istemiyor bu da değerlendirilebilir.

Bence günümüz ekonomisinde 150 lira gayet normal. 150 liranın ne değeri kaldı ki zaten..

Fiber kabloyu ittirmek zor değil mi hafifliğinden ötürü? Özellikle yukarı doğru itmek gerektiğinde.

Fiber kablo esnek olduğu için rahatça hareket edebiliyor o kablo kanallarında, eğer kablo kanalında kalın bir kablo varsa sığmayabiliyor. Benim dairemde kablo kanalındaki DSL kabloyu söküp FİBER kabloyu o şekilde çekmiştim.

Geri
Yukarı