İnternet kablosu çoklayıcı kullanmak

Kaan_klft

Hectopat
Arkadaşlar benim modem ile aram bayağı uzak o yüzden kablo almıştım ama eve bir adet daha cihaz gelince iki internet kablosuna ihtiyacım oldu. 1 adet daha almak yerine çoklayıcı alsam iki bilgisayara internet gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim modem ile aram bayağı uzak o yüzden kablo almıştım ama eve bir adet daha cihaz gelince iki internet kablosuna ihtiyacım oldu. 1 adet daha almak yerine çoklayıcı alsam iki bilgisayara internet gider mi?
Çoklayıcı almanız durumunda bile çoklayıcının ucuna takmanız gereken kablo almanız gerekmez mi?
bunun gibi bir şeyden bahsediyor olmalısınız. Çoklayıcı sadece girişi arttırır. Siz tekrar kablo almak zorunda kalırsınız ki çoklayıcı kullandığınız zaman toplam 3 tane kablo kullanmalısınız. 1 tane kablonuz varmış. 2 tane kablo almanız gerekecektir. Modemden sadece 1 kablo çekmek daha mantıklı ve sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Bende onu soruyorum.

Eğer örnek olarak gösterdiğim çoklayıcı gibi bir parça alacaksanız mantıksız çünkü çoklayıcı aldığınızda 1 giriş + 2 çıkış kablosu olmak üzere toplamda 3 kablo bulundurmanız gerekecektir. O nedenle çoklayıcı almadan sadece kabloyu modeme bağlayarak kullanmanız daha sağlıklı olur.

Eğer örnek olarak gösterdiğim çoklayıcı gibi bir parça alacaksanız mantıksız çünkü çoklayıcı aldığınızda 1 giriş + 2 çıkış kablosu olmak üzere toplamda 3 kablo bulundurmanız gerekecektir. O nedenle çoklayıcı almadan sadece kabloyu modeme bağlayarak kullanmanız daha sağlıklı olur.
İki cihaz var onu nasıl yapıcağım bir adet daha mı kablo alıcam.

İki cihaz var onu nasıl yapıcağım bir adet daha mı kablo alıcam.
1 tane daha kablo almak, çoklayıcı almaktan daha mantıklı. 1 tane kablo almanız durumunda şu adımları yerine getirin:
1-) Modeminizin kablo girişinize kabloyu takın.
2-) Kablonun diğer ucunu cihaza takın.
3-) Modeminizi çalıştırın.

Çoklayıcı almanız durumunda ise tane kablo alırsınız. Bu durumda ise:
1-) Herhangi bir kabloyu modeme takın.
2-) Modeme taktığınız kabloyu çoklayıcının tek girişlik bölümüne takın.
3-) Geri kalan kabloların herhangi birini çoklayıcının bir çıkışına öbürünü de öbür çıkışa takın.
4-) Çıkışlara tektığınız kabloları farklı sistemlere takın.
5-) Modeminizi çalıştırın.

Eğer modeminizde tek giriş var ise çoklayıcı almalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı