İnternet Kablosunu İkili Bağlama

okanergun

Hectopat
Bugün yaklaşık iki haftadır aşırı hız düşüklükleri yaşadığım internetimi düzeltmek için Allah razı olsun ki bir kişi bakmaya geldi. Sonrasında bana porttan modemime gelen kablonun kalitesiz olduğunu ve değiştirmem gerektiğini söyledi, tamam dedim elektrikçi çağırdım. CAT5E kablosu çekti, 60 metre kadar. 300₺ kablo parası ödedim, büyük kerizlik etmişim gerçekten, kendim de yapardım. Her neyse, adam benim eski kablomun girişini aldı ve CAT5E kablosuyla birleştirip modemime öyle bağladı. Bunun ne kadar doğru veya yanlış bir uygulama olduğunu bilmiyorum. Bilen varsa bilgilendirmek isterse sevinirim, teşekkürler.

Bugün yaklaşık iki haftadır aşırı hız düşüklükleri yaşadığım internetimi düzeltmek için Allah razı olsun ki bir kişi bakmaya geldi. Sonrasında bana porttan modemime gelen kablonun kalitesiz olduğunu ve değiştirmem gerektiğini söyledi, tamam dedim elektrikçi çağırdım. CAT5E kablosu çekti, 60 metre kadar. 300₺ kablo parası ödedim, büyük kerizlik etmişim gerçekten, kendim de yapardım. Her neyse, adam benim eski kablomun girişini aldı ve CAT5E kablosuyla birleştirip modemime öyle bağladı. Bunun ne kadar doğru veya yanlış bir uygulama olduğunu bilmiyorum. Bilen varsa bilgilendirmek isterse sevinirim, teşekkürler.
Soket ucunda oksitlenme yoksa yeni kablonun tadını çıkartabilirsiniz. Eğer sorun kablodaysa tabi.

Şuanda durum ne?
Şu an böyle, genelde bir sorun yaşanınca uzun süre internetim istikrarsız bir şekilde 0.2-20 Mbps arası gidip geliyor, uploadımda değişiklik olmadan. Bir kaç gün içinde bir sorun yaşamazsam düzeldiğini varsayacağım.
1615298132176.png

Şu an da durum böyle. Sorun kabloda değil veya kablonun ucu sorunlu.
1615312170448.png

Millenicom'dan modem aldım, şu an da düzelmiş bulunmuyor. Aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. Şu anlık tek problem adamın bağlayış şeklinden dolayı yaşanabilir gibi gözüküyor. Yarın onu da düzelttireceğim bakalım nolacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı