İnternet kablosunu uzatmak için aparat önerisi

kravuzen

Hectopat
Merhabalar. VDSL modemim ve duvardaki prizden modemin DSL portuna bağlanan bir kablo var. Salondaki modemi farklı bir yere almak istiyorum bunun için 10-15 metrelik bir kabloya ihtiyacım var. Almam gereken kablonun ismi tam olarak nedir acaba ve VDSL modem olması bir şeyi değiştirir mi? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım telefon kablosu ya da hat kablosu dediğinizde her yerde bulabilmeniz lazım, veya resmini çekip gösterin size daha uzununu vereceklerdir.

Merhabalar. VDSL modemim ve duvardaki prizden modemin DSL portuna bağlanan bir kablo var. Salondaki modemi farklı bir yere almak istiyorum bunun için 10-15 metrelik bir kabloya ihtiyacım var. Almam gereken kablonun ismi tam olarak nedir acaba ve VDSL modem olması bir şeyi değiştirir mi? Teşekkür ederim.

Arkadaşım öyle bir şey yapmana gerek yok ki. Her dairede ya daire kapısının üst kısmında ya da vestiyerde bir kutu bulunur. Orada daire içindeki tüm telefon yani DSL kablo giriş-çıkışlarının ayarları yapılır. Yani mesela aşağıdaki kutudan gelen bağlantı salondakine yönlendirilirse internet salona gider. Aşağıdan gelen kabloyu başka bir odaya yönlendirirsen internet hizmeti oraya gider.

Arkadaşım öyle bir şey yapmana gerek yok ki. Her dairede ya daire kapısının üst kısmında ya da vestiyerde bir kutu bulunur. Orada daire içindeki tüm telefon yani DSL kablo giriş-çıkışlarının ayarları yapılır. Yani mesela aşağıdaki kutudan gelen bağlantı salondakine yönlendirilirse internet salona gider. Aşağıdan gelen kabloyu başka bir odaya yönlendirirsen internet hizmeti oraya gider.

Hocam internet duvar prizindeki ethernet? portu gibi bir çıkışdan 1 metrelik bir kablo modemin DSL portuna bağlanıyor, geçen gün kurulum için Türk Telekomdan gelen arkadaşlar uzun bir kablo bulmanız lazım diyip gitmişler ben yoktum. Bahsettiğim internet priz çıkışı da sadece salonda var.

Benim amacım modemin evin çok köşe bir yerinde olmasından dolayı kablo ile uzatarak ortaya almak.

Hocam internet duvar prizindeki ethernet? Portu gibi bir çıkışdan 1 metrelik bir kablo modemin DSL portuna bağlanıyor, geçen gün kurulum için Türk Telekom'dan gelen arkadaşlar uzun bir kablo bulmanız lazım deyip gitmişler ben yoktum. Bahsettiğim internet priz çıkışı da sadece salonda var.

Benim amacım modemin evin çok köşe bir yerinde olmasından dolayı kablo ile uzatarak ortaya almak.

Tamam o zaman. Ethernet kablosu almayacaksınız. VDSL destekli kablo almanız lazım. Modem, telefon hattı üzerinden gelen interneti dönüştürdüğü için ethernet çalışmaz. VDSL destekli DSL kablodan almanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı