İnternet kafe yaş sınırı

kaanator26

Decapat
Daha fazla  
Bugün internet kafeye gittik arkadaşlarımla ben 17 yaşındayım arkadaşlarım 17 19 20 yaşlarındalar oyundayken polisler geldi kimlik sordu 18 yaş altı olduğumuz için parayı ödetip bizi çıkardılar internet kafeyede ceza yazdılar internet kafelerde 18 yaş sınırımı var varsa neden var?

Bu arada öğlen 4'te gittik.

Bugün internet kafeye gittik arkadaşlarımla ben 17 yaşındayım arkadaşlarım 17 19 20 yaşlarındalar oyundayken polisler geldi kimlik sordu 18 yaş altı olduğumuz için parayı ödetip bizi çıkardılar internet kafeyede ceza yazdılar internet kafelerde 18 yaş sınırımı var varsa neden var?

Bu arada öğlen 4'te gittik.
İlk defa siz den duydum 10 11 yaşların da giderdik.

Alakası yok. 18 yaş altı bir durum olamaz, afedersiniz orası pavyon mu? Allah Allah öyle bir kural olamaz. Paranızı geri almanız gerek, burada kumar oynamıyorsunuz.

Polisler orayı kumar hane sanıyor herhalde adam içeri kumarınız bol olsun diye girdi.

İlk defa sizden duydum 10 11 yaşların da giderdik.

Bende ilk defa denk geldim.

Yaş sınırı olamaz parayı ödetip göndermeleride ayrı durum acaba kafe sahibi bir şey mi yaptı yine de sizlik bir durum yok garip bir durum.

Ya da polis abimiz CS falan oynarken oyunda öldürdünüzmü onu gelip kafeyi kapattı belki kendi oynamak için herkesi çıkarmıştır 😀

2007:
"İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmelik'le bundan sonra 12 yaşından küçük çocuklar yanlarında velileri olmadan internet kafelere giremeyecek. Dün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre 15 yaşından küçükler de saat 20.00'dan sonra velileri olmadan internet kafelere sokulmayacak.
Bu yıl Mayıs'ta 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" yürürlüğe girdi. Yönetmelik, kanunda düzenlenmeyen boşlukları ele alıyor."

Saçma örneklerimiz de mevcut:
Valilikler kendilerine göre bir şeyleri düzenliyor olabilirler, neredesin.
Başka bir valilik çok önemli işler peşinde gene, ülkede sokakta vatandaşı güvenle gezemezken.

Yeni konular

Geri
Yukarı