İnternet kafede oyun indirebilir miyiz?

Sanmıyorum, internet kafe altyapılarının band genişlikleri cidden yüksek :). Ben internet kafeye gittiğimde oyunların güncellemesi yapılıyor ve kimse ping artı diye söylenmiyor, tabii bu her internet kafede aynı olmayabilir.

Konu sahibine cevabım eğer parasını verirseniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Önemli soru o kadar veriyi nereye depolayacaksınız ve orijinal oyun mu indireceksiniz?
Direkt kendi aldığım Laptop'un 1 TB HDD+250 GB SSD hafızası var... Ve umarım sorum doğru anlaşılmıstır. Kendi laptopumu götüreceğim direkt. Ve evet kendi hesabım üzerinden orjinal oyun indireceğim.

Bizim burada bulunan orta kaliteli bir internet kafede her bilgisayara ortalama 10Mbps gibi bir internet düşüyor. Hem uzun sürecektir hem de para isteyeceklerdir. Ben internet yokken Dumpper ile insanların internetine bağlanıp indirme yapıyordum. Yasal değil ama ne yapalım :(.
Ek Olarak: Bağlandığım insanlar 50-60 yaşında olduğu için ping gibi dertleri yoktu.
Ya o insanların internetleri sınırsız değil ise? İnsanları zarara sokuyorsan. Onları yasal yükümlülükler altına sokuyorsan?

Yaptığın çok yanlış. Genç bir yaşta olduğunu düşünüyorum. Bugün bu tür hukuksuz işleri yapmaya alışırsan ileri de daha kötülerini de yapabilirsin. Bence bu dediklerimi bir düşün.

Direkt kendi aldığım Laptop'un 1 TB HDD+250 GB SSD hafızası var... Ve umarım sorum doğru anlaşılmıstır. Kendi laptopumu götüreceğim direkt. Ve evet kendi hesabım üzerinden orjinal oyun indireceğim.
Harici bir bilgisayara indireceğiniz için biraz uğraşabilirsiniz, ethernet kablosu falan sahibinden izin alırsanız yardımcı olacaktır.

Bizim burada bulunan orta kaliteli bir internet kafede her bilgisayara ortalama 10Mbps gibi bir internet düşüyor. Hem uzun sürecektir hem de para isteyeceklerdir. Ben internet yokken Dumpper ile insanların internetine bağlanıp indirme yapıyordum. Yasal değil ama ne yapalım :(.
Ek Olarak: Bağlandığım insanlar 50-60 yaşında olduğu için ping gibi dertleri yoktu.
Bizim burada test yaptığım da 80-100Mbps gibi bir değer almıştım yanlış hatırlamıyorsam tabii.

Ya o insanların internetleri sınırsız değil ise? İnsanları zarara sokuyorsan. Onları yasal yükümlülükler altına sokuyorsan?

Yaptığın çok yanlış. Genç bir yaşta olduğunu düşünüyorum. Bugün bu tür hukuksuz işleri yapmaya alışırsan ileride daha kötülerini de yapabilirsin. Bence bu dediklerimi bir düşün.

Dostum kullandığım insanları tanıyorum. İnternet paketleri sınırsızdı. Onu bana değil evimize altyapı veremeyenlere söylemen gerekiyor. Şimdi 210TL'ye Superbox almak zorundayız zar zor yetişiyoruz uzaktan eğitim için.

İstanbul'da Adeks İnternet Cafe dediğin gibi indirmeye izin veriyor. Diğer internet kafeler izin verir mi bilemiyorum. Eğer izin vermezler ise bilgisayarı götürmek yerine harici disk veya USB ile çaktırmadan işini halledebilirsin.

Dostum kullandığım insanları tanıyorum. İnternet paketleri sınırsızdı. Onu bana değil evimize altyapı veremeyenlere söylemen gerekiyor. Şimdi 210TL'ye Superbox almak zorundayız zar zor yetişiyoruz uzaktan eğitim için.
Kardeşim hala yaşının benden küçük olduğunu düşünerek sana bir abi tavsiyesi vereyim;

1-Sana alt yapı verenler problem yaratıyor diye, sen kanunsuz işler mi yapmalısın? Yani bu sence doğru bir mantık mı? Ahlaki olarak bunu bir irdele bakalım.

2-İnternetini, "çaldığın" insanlara gidip bu durumu söylesen muhtemelen kullanmana izin vereceklerdir. Bunu yapmak yerine neden yaptığın bu kanunsuz işlemi savunurcasına cevaplar yazıyorsun?

Bu yazdıklarımı bir değerlendir bakalım. Doğru yolu kendi başına bulmanı umuyorum. Çünkü bu tür alışkanlıklar ileride kalıcı olur ve unutma ağaç yaşken eğilir.

Yaptığın çok yanlış. Genç bir yaşta olduğunu düşünüyorum. Bugün bu tür hukuksuz işleri yapmaya alışırsan ileri de daha kötülerini de yapabilirsin. Bence bu dediklerimi bir düşün.

İnternet cafe sahibleri zaten bunu düşünürler diye düşünüyorum, sınırsız değil ise, bunda kanunsuz ne var onu anlamadım? Arkadaş sadece "internet cafeye gitsem, oyun indirmeme izin verirler mi?" diye sormuş, dediğiniz şey orjinal oyunları başka birisinden para vermeden bedava indirmek ise belki olabiliyordur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı