Internet kafeler güvenli mi?

Selam, bugün arkadaşlarımla okul çıkışı bir internet kafeye gittim ve iki tane hesabıma giriş yaptım: Epic Games ve Riot. Riot çok önemli değil zaten yeni açmıştım, ancak Epic Games benim için önemli. Bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

İnternet kafelerde her oturum sonrası bilgisayar otomatik oturum öncesi haline gelir. Çıkış yapmasan bile kayıtlar silindiği için otomatik çıkış yapar. Ama bu çok da güvenli olduğu anlamına gelmez. Sonuçta sistem bir Backup noktasına dönüyor ve bu Backup noktası oluşturulmadan önce bir virüs sisteme girmişse sıkıntı olur. Ama gittiğiniz kafe ortalama üstü ise çok da korkmanıza gerek yok. Ortalama altı olsa bile Backup'da virüs yoksa bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Çoğu internet kafenin kullandığı program o masanın süresi dolunca veya oturum kapanınca(Oturum kapanmasından kastım sen masadan kalkınca kafe sahibinin PC'ye erişimi kapatması) her şeyi sıfırlıyor ve böylece hesabın açık olsa bile kapanıyor. Fakat sıfırlanmama durumuna karşı her zaman oturumu açık tut seçeneğini kapatıp, şifreni kaydetmeyip, hesabından çıkış yapman en sağlıklısı olacaktır.

İnternet kafelerde her oturum sonrası bilgisayar otomatik oturum öncesi haline gelir. Çıkış yapmasan bile kayıtlar silindiği için otomatik çıkış yapar. Ama bu çok da güvenli olduğu anlamına gelmez. Sonuçta sistem bir Backup noktasına dönüyor ve bu Backup noktası oluşturulmadan önce bir virüs sisteme girmişse sıkıntı olur. Ama gittiğiniz kafe ortalama üstü ise çok da korkmanıza gerek yok.
hocam ortalama üstü derken sistemlerde 1660 super 3070 ti falan var :D yani ben pek gitmem internet kafelere de herhalde ortalama bunlar

Son düzenleme:
İnternet kafedeki bilgisayarlar her açılıp kapandığında önbellekleri siliniyor. Yani taş devrinden kalma nir internet kafe değilse sorun olmaz. Kendim de birkaç yerde açtım hesap, 1 yıldır bir sorun olmadı.

Çoğu internet kafenin kullandığı program o masanın süresi dolunca veya oturum kapanınca(Oturum kapanmasından kastım sen masadan kalkınca kafe sahibinin PC'ye erişimi kapatması) her şeyi sıfırlıyor ve böylece hesabın açık olsa bile kapanıyor. Fakat sıfırlanmama durumuna karşı her zaman oturumu açık tut seçeneğini kapatıp, şifreni kaydetmeyip, hesabından çıkış yapman en sağlıklısı olacaktır.
Hocam bizim arkadaş sormuştu galiba yoktu o özellik ama emin değilim. Ama zaten oturumu açık tut seçeneğini kapatıp giriş yapmıştım sonra işim bitince oturumu kapattım.
Mekanın tasarıma gösterilen özen sistem ve ekipman kalitesi falan dediğim.
Hocam ortalama gibi diyeyim yani ücret alma kasasını monitörlerin kutularından yapmışlar artık nasıl bir şeyse, masa için paraları falan mı yoktu anlamadım. :D MonitörlerAsus TUF 144hz, Samsung 165hz falan, klavye gamepower dı galiba, cougar mouse vardı, Kulaklığı hatırlamıyorum ama hyperx olabilir, mekânın tasarımı olarak ortalama diyeyim. Hocam ben de aslında gitmem ancak bilgisayar kötü oyun oynanmıyor bari gidiyim azıcık oynayım dedim. :D

Hocam istersen oturumu açık tut gibi seçenekleri aç fark etmez. Çoğu internet kafeler DeepFreeze tarzı programlar kullanıyor. Artık süren bitince veya kalkınca bilgisayarı resetle öyle gidersin.

Geri
Yukarı