İnternet kesilme nedenleri nelerdir?

tolga60

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 haftadır internetim modemin üzerindeki ışıklar hiç sönmeden kesiliyor. 1000-2000 pingleri çok rahat görüyor ve hiçbir şekilde düzelmiyor internet firmamı aradım ama bir sorun görünmediğini söylediler(20 kere görüştüm) belki sorunum modemden kaynaklıdır diye düşünerek modem aldım ve sorunum gene düzelmedi. Kısacası yardımınız lazım bir elektrik ustası çağırmadan önce size sormak istedim.

İnternetim maalesef D-Smart :)

Hız testi görselini ve hat görsellerini attım normalde internetim 16 MB ama gelen bu pingin 34 olduğuna bakmayın aniden 2000 oluyor.

1614117172718.png
internet kanseri.png

Merhaba. Modem hat değerlerinizde bir problem gözükmüyor. 16 MBPS paketten 12 alıyorsunuz. En azından hız testi yaptığınızda 14-15 civarında almalıydınız. Bölgenizde VDSL desteği var mı?

Merhaba. Modem hat değerlerinizde bir problem gözükmüyor. 16 Mbps paketten 12 alıyorsunuz. En azından hız testi yaptığınızda 14-15 civarında almalıydınız. Bölgenizde VDSL desteği var mı?

Bölgemde VDSL desteği mevcut ama ben kullanmıyorum yıllardır aynı interneti kullanıyorum ama bu ara böyle oldu.
Arkadaşalar konuyu güncellemem gerekiyor ev telefonu hattından splinter ile modeme bağlanan kabloyu değiştirdim Splinter'ı komple iptal ettim şu andaki sorunum şu şekilde yüksek ping sabit değil sadece 2-3 dakika aralıklarla çok yüksek seviyelere çıkıp anında geri düşüyor hala çözemedim bekliyorum.

Bölgemde VDSL desteği mevcut ama ben kullanmıyorum yıllardır aynı interneti kullanıyorum ama bu ara böyle oldu.
Arkadaşalar konuyu güncellemem gerekiyor ev telefonu hattından splinter ile modeme bağlanan kabloyu değiştirdim Splinter'ı komple iptal ettim şu andaki sorunum şu şekilde yüksek ping sabit değil sadece 2-3 dakika aralıklarla çok yüksek seviyelere çıkıp anında geri düşüyor hala çözemedim bekliyorum.
Modem değiştirdiğinize göre problem büyük ihtimalle alt yapıdan kaynaklıdır. İç tesisat kablolarını bir kontrol edin derim, kablolara dışarıdan bakın bükülme ezilme var mı diye. Ayrıca mümkünse VDSL alt yapısına geçmenizi tavsiye ederim. Tabi geçiş yapmanız durumunda sorununuz ortadan kalkabilir veya yine eskisi gibi olabilir, her bölgenin alt yapısı aynı olmadığından kesin bir şey diyemem, fakat VDSL alt yapısı ADSL den kat kat daha iyidir. Saha dolabına yakınsanız, saha dolabına bağlı çok fazla abone yoksa ve alt yapı kaliteli ise VDSL den iyi bir verim alabileceğinizi düşünüyorum.

Modem değiştirdiğinize göre problem büyük ihtimalle alt yapıdan kaynaklıdır. İç tesisat kablolarını bir kontrol edin derim, kablolara dışarıdan bakın bükülme ezilme var mı diye. Ayrıca mümkünse VDSL alt yapısına geçmenizi tavsiye ederim. Tabi geçiş yapmanız durumunda sorununuz ortadan kalkabilir veya yine eskisi gibi olabilir, her bölgenin alt yapısı aynı olmadığından kesin bir şey diyemem, fakat VDSL alt yapısı ADSL'den kat kat daha iyidir. Saha dolabına yakınsanız, saha dolabına bağlı çok fazla abone yoksa ve altyapı kaliteli ise VDSL'den iyi bir verim alabileceğinizi düşünüyorum.

VDSL geçmem için internet paketimi değiştirmem gerekiyor ve tahüttlü olduğu için ekstra ücret ödemem gerekiyor sonunda kapattırmanın eşiğine kadar gelmişken arıza kaydı bıraktım ve yarın gelip bakacaklarını söylediler muhtemelen sorun bina altındaki kutuda bekliyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı