Çözüldü İnternet Kext'ini Config'e işleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oytuncetin

Kilopat
Merhabalar. Bilgisayarıma Big Sur'u yükledim ve internetim çalışmıyor. @claus'a çok teşekkür ederim oldukça yardımcı oldu, hatta Intel Mausi Driver'ını da gönderdi fakat Config dosyasına da eklemen gerekiyor dediğinde tıkandım. Sizden ricam hangi programı kullanarak ve programda nereden nereye tıklamam gerektiğine kadar 1 kereliğine yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
1 kereliğine yardımcı olmuştum😁
ProperTree isimli aracı aç > File > Open > Config dosyanı seç > CTRL+R > OC Klösörünü seç..
Abi çok teşekkür ederim. Bir video izledim ve yaptım. Proper tree açılmadı bilgisayarda, kurulum sonrası dosyasının içerisindeki OpenCore'u açtıktan sonra EFI'nin içerisindeki Config dosyasına çift tıklayınca direkt açıldı ve sonrasında kernel içerisine Intel mausiyi sürükleyince problem çözüldü :) Bu şekilde de driverları nasıl yükleyeceğimi öğrendim :) Bu arada sen EFI klasörünü yapmasan ne yapardım bilmiyorum. Bunların hepsini ilk seferinde nasıl hazırlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ama şu anda sıkıntısız çalışıyor ve o bana yeter :) Yeni kurulumlar yapmadan önce yine size danışmam gerekiyor :)ama artık bu kadar acemi değilim sadece Driver'ları bulmak konusunda yardıma ihtiyacım olur. Her şey için çok teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı