İnternet Maksimum Hıza Ulaşma Sorunu

abk80

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Arkadaşlar. Yaklaşık 2 haftadır internetimin ideal hızını kullanamıyorum. Müşteri hizmetlerine sorunumu ilettiğimde arıza kaydı oluşturdular ve ekipler evimde incelemeleri yaptılar. Sorunun modemde olduğunu söylediler. Bunun üzerine modemimi değiştirdim fakat sonuç yine aynı. Hatlarda da sorun görünmüyor gibi. Bugün yine müşteri hizmetlerini aradığımda Türkiye geneli bir sorun olduğunu söyleyerek geçiştirdiler. Yardımlarınızı bekliyorum.

dsl.png
hız testi.png
kota.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetlerini tekrar aradığımda ilk başta dns ayarlarımı
195.175.39.49
195.175.39.50 olarak değiştirttiler. İnternet hızımda bir değişme olmayınca birkaç ay önce kullanabildiğim 16 mbps hızın şu an desteklenmediğini, maximum 11 mbps desteklediği gibi saçma bir gerekçe öne sürdüler. Modemin arayüzünde Maximum Veri Oranı 18608 Kbps olarak görünüyor. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar.

Güncel Hız Testi (Daha da düşüyor.)
Adsız.png

DNS'in internet hızına etkisi yoktur. Servis sağlayıcınıza hızınızın sabitlendiğini, bunun 16Mbps olması gerektiğini söyleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı