İnternet neden bir anda hızı artar?

Salih123123

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1613054794702.png

Arkadaşlar hiçbir paket yükseltmesi olmadan internetim 20'den 50'ye cıktı download. 1-3 gune kadar 20 download 1 upload idi, neden böyle oldu?

Eki Görüntüle 874989

Arkadaşlar hiçbir paket yükseltmesi olmadan internetim 20'den 50'ye cıktı download. 1-3 gune kadar 20 download 1 upload idi, neden böyle oldu?

Fiber mi kullanıyorsun VDSL mi?
Ofiste fiber kullanıyorum 50'lik paket olduğu halde 80'e falan çıktığı oluyor. Fiber kullanıyorsan aynı durum söz konusu olabilir.

Testi buradan yapın.

Eki Görüntüle 875010
Tarifenizde bir değişiklik yoksa ilk testinizde arka planda bir şeyler indiriyor olabilir.

Hocam yıllardır 20 diye biliyorum winodws 7 idi eskiden guncelelme fısı cektıkden sonra Microsoft hiçbir oynama olmadı.

Ofiste fiber kullanıyorum 50'lik paket olduğu halde 80'e falan çıktığı oluyor. Fiber kullanıyorsan aynı durum söz konusu olabilir.

Hocam VDSL veya fiber mi bilmiyorumda Netmaster 4B00 modem kullanıyorum, kablosu var bir tane beyaz su televızyonu uyduya bağladıgımız ondan alıyor veriyi.
Doğum gününüz olabilir mi?

Hocam normalde dedemin üstüneydi o ölünce bilmioz kime kaldıgını anneannemın dogum gunu bugun o olabılır mı desenız bir bılgı almadık başka ihtimalleride değerlendirmek isityorum.
Satın aldığınız tarife size ne vadediyor?

Hocam 20Mbps vadediyor ama normalde dedem 10Mbps olarak falan almış bu köklü müşterilere artırrıyor ama hiç tahmin etmedim 2 katına cıkcagını (3-5 yıl once 20 MB oldu.

Hocam bir de apartmanın assagısında Kablonet'ın fıber kutusu var fiber olma ihtimali var.
VDSL de olabilir cok anlamıyorum farkını 2sinin.

Geri
Yukarı