İnternet neden yavaş?

244765

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar son 1 haftadır download hızım düşük çıkıyor. Normalde 32-35 civarı olması gerekirken en fazla 7 görüyorum. Neden böyle? Oyunlarda ping yok fakat video izlerken donmalar yaşıyorum, 720p izleyemiyorum. Genel bir sorun mu? TürkNet kullanıyorum:

1608290383118.png

Sokağa çıkma yasağı var malum herkes evlere kapandığından dolayı yoğunluk oluyor ve internet servis sağlayıcılarının altyapıları kaldıramayacağından kısıtlanabiliyor, kısıtlamasa bile zaten yoğunluktan dolayı otomatik olarak hızınız düşüyor.

TürkNet'i arayacağım fakat internette birçok farklı numara gördüm TürkNet'e ait olduğu söylenilen. TürkNet kullanan herhangi bir arkadaş varsa iletişime geçtiği telefon numarasını atabilir mi acaba?

Upload maşallah Mesut Çevik'ten yüksek ama download rezalet.

3 Seçenek var, bunlar:
1-Ya portlar çok sıkışıyor.
2-Servis sağlayıcısı hızınızı düşürdü.
3- Veya altyapı çalışmaları neden oluyor.
Bizim bölgemizde tüm internetler kopmuştu. Altyapı çalışmasından dolayı olduğunu öğrendik.

1608291025641.png

Arkada yükleme yapıyormuş, onu durdurduktan sonra çıkan sonuç bu. Bu kadar düşmesi normal mi?

Düzenleme: @lavish portların sıkışması derken bölgemdeki yoğunluktan mı bahsediyorsunuz?

Türknet kullanıyordum eskiden bir kere bile müşteri hizmetlerine bağlanamadım zaten yok heralde o derece kötü. Twitter üzerinde veya Online İşlem Merkezinden kayıt açarak yardım ediyorlar güya :/

Yeni konular

Geri
Yukarı