İnternet olmasına rağmen dosya indirmede bağlantı hatası

PYLIB

Decapat
İnternetim olmasına rağmen, çoğu uygulamalarda bağlantı hatası alıyorum. En çok dosya indirme olayında karşılaşıyorum. Bazen oyunların yükleme Launcher'ında bağlantı hatası alıyorum. YouTube'ta arkada rahatça gezinirken Launcher'ım bağlantı hatası veriyor. Dosya indiriliyor, indirilirken YouTube'ta dolaşıyorum, bağlantı hatası veriyor. Bazen 20 saniye sonra bağlantı hatası veriyor, bazen 2 saniye sonra. Nasıl çözebilirim? Windows 8.1 kullandım, düzelmedi. Windows 10 kullandım, aynı hata. 11'e geçtim, aynı hata. Modemle mi ilgili. Başka bir laptopta sıkıntı çıkmıyor. Antivirüsü kapattım, güvenlik duvarını kapattım, yine fayda etmedi. CMD komutlarının bazılarını denedim. Benim bilgisayarım kasa internete bağlanabilmek için bir donanıma ihtiyaç duyuyorum, sorun donanımla mı ilgili? Oysaki internete bağlanabiliyor, YouTube'ta video izleyebiliyorum." edit: Donanımımla ilgili bir sıkıntı yok başka bilgisayarlarda denedim.

Internet Download Manager'in böyle hataların çıkmasını azalttığını duymuştum. Belki deneyebilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi: ZyXEL.

Wi-Fi'den bence Ethernet'e geçmelisiniz çünkü Wi-Fi'de saniye saniyelik kesintiler olabiliyor ve internet genelde olması gerekenden yavaş oluyor.

Internet Download Manager'in böyle hataların çıkmasını azalttığını duymuştum. Belki deneyebilirsiniz.

Wi-Fi'den bence Ethernet'e geçmelisiniz çünkü Wi-Fi'de saniye saniyelik kesintiler olabiliyor ve internet genelde olması gerekenden yavaş oluyor.

IDM kullanıyorum indirme sorunlarımı geçici olarak çözüyor oyun Launcher'larında hata veriyor vampirli bir oyun oynadım sunuculardan attı. Minecraft launcherımda yeni bir sürüm yüklemeye çalışırken yükleme hatası aldım, format attım yine çözülmedi çok çağresizim. Modem çok uzağımda farklı DNS sunucularını'da denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı