İnternet olur olmadık zamanlarda çok yavaşlıyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar bu çok rahatsız edici derecede bir şey değil, çok nadiren oluyor ama bu seferki sabahtan beri devam ediyor ve çok aşırı yavaş.
İnternetin download ve upload değerlerinin ne olduğunu bilmiyorum, normal kullandığım zamanlarda SpeedTest sitesinde test yaptığımda 24 Mbps üzerine fazla çıkmıyordu. Sanırım 24 Mbps download var. Upload ise 6-7 falandı.
4.png

Az önce hız testi yaptım ve durum bu şekilde. Çok can sıkıcı. Normalde 23-24 olan download neden şimdi 3'e düştü :D . Server ile bir alakası olabilir mi? Başka zamanlarda aynı siteden test yaptığımda Diyarbakır yazıyordu. Fakat şu an Sivas.
Bu da değiştirip Diyarbakır yaptıktan sonraki test:
5.png

Direkt modem arayüzüne girdiğimde bu değerleri görüyorum:
3.png

Bunlar internetin normal hızları sanırım. Bu durumu çok sık yaşamadığım için Türk Telekom'u aramadım, geçer sandım ama geçmedi. Önce sizlere sorayım dedim. Bu yavaşlamanın sebebi ne olabilir?
Steam'de bir oyun yükleyerek de hızı test ettim.
Mobil veri ile en yüksek 5.7 MB/s'ye ulaşan ve 5 MB/s arasında gezen bir değer alıyorum. Ama evin internetine bağlandığımda 350-400 KB/s oluyor. Normalde dediğim gibi hep 2-2.5 MB/s olur bu değer.
Edit;
İnterneti bir USB adaptör ile kullanıyorum. (TP-Link TLWN727N)

Mobil bir cihazdan'da test yaptığınızda aynı sonucu alıyor musunuz?

DSL istatiklerinizi paylaşır mısınız?

Gönderdiğiniz son fotoğraf'a ulaştığınız yeri tam sayfa olarak atın, hat zayıflaması ve SNR margin değerlerine bakalım.

Değerleriniz gayet iyi eğer modeminiz otomatik kurulum destekliyorsa modeminizi sıfırlayın,
sorun çözülmezse müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın.

Değerleriniz gayet iyi eğer modeminiz otomatik kurulum destekliyorsa modeminizi sıfırlayın,
sorun çözülmezse müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın.
Modem otomatik kurulum destekliyor. Sıfırlamaktan kastınız fabrika ayarlarına almak ise birazdan yapacağım. Teşekkür ederim yardımınız için bu arada.

Geri
Yukarı