İnternet operatör seçimi ve modem önerisi

TürkNet'in internetine diyecek bir şeyim yok interneti çok iyi ama arkadaşlarım bana sürekli kopma olduğunu söyledi ve müşteri hizmeti berbat dedi anlayan yok diyorlar dogru mu?
Ben de hiç kopma olmadı. Müşteri hizmetleri yok. Mesaj ile iletişim sağlanıyor. Tabi genelde çok hızlı yanıt gelmiyor.

ASUS kullandınız mı? Almayı planlıyordum. Baya kişi önermişti özellikle Firmware Update'leri açısından.

Elimde arkadaş çevrem sayesinde pek çok ASUS modem geçti onlarda marka iyidir diye aldılar ve aldıktan sonra internetin kopması modemin aşırı yükte sapıtması torrent uygulamasını kullandığında modemin aşırı yavaşlaması gibi seyler yaşadılar.
Bende kontrol etmek amacıyla birkaç gün kullandım ve donanımhaber gibi sitelerde araştırma yaptım ve şunu gördümki bu olaylar bütün ASUS ağ ürünlerde oluyormuş yani bu yüzden ASUS almanızı önermiyorum.

Son düzenleme:
Ben de TürkNet kullanıcısıyım internetimden memnunum aslında ama son 2 haftadır ara sıra kopmalar oluyor. Sanırım virüs muhabbetlerinden altyapıya fazla yükleniliyor insanlar evde olduğu için. Durumun TürkNet ile alakalı olduğunu sanmıyorum, altyapı Türk Telekom’un ama yine de belirtmek istedim. Onun haricinde hız değerlerimden gayet memnunum altyapım maksimum 86Mbit desteklemesine rağmen 82Mbit verebiliyor en yoğun saatlerde bile.

Müşteri hizmetleri nasıl peki çok olumsuz yorum var arkadallarında kötü diyor çözüm uretmiyor diyorlar.
Elimde arkadaş çevrem sayesinde pek çok ASUS modem geçti onlarda marka iyidir diye aldılar ve aldıktan sonra internetin kopması modemin aşırı yükte sapıtması torrent uygulamasını kullandığınde modemin aşırı yavaşlaması gibi seyler yaşadılar.
Bende kontrol etmek amacıyla birkaç gün kullandım ve donanımhaber gibi sitelerde araştırma yaptım ve şunu gördümki bu olaylar bütün ASUS ağ ürünlerde oluyormuş yani bu yüzden ASUS almanızı önermiyorum.

Modem olarak keenitic extra DSL almayı düşünüyorum onerir misiniz.

@AloneGeneral müşteri hizmetleri mantığı yok Türknet’te. Bir sorun yaşayınca arıza kaydı bırakıyorsunuz onlar geri dönüş yapıyorlar. Ben yaşadığım sorun için arıza kaydı oluşturdum mesela. Diğer firmaların mantığı da böyle aslında. Sen bir sorun yaşayıp müşteri hizmetleriyle görüşünce bir iki kontrol yapıyorlar sonra teknik ekibe arıza kaydı oluşturduklarını söylüyorlar onlar sana geri dönüş yapıyor. Müşteri hizmetlerinin tek artısı var o da anlık olarak arayıp birisiyle muhattap olabiliyorsun. Ama onlar da sorunu çözmüyor dediğim gibi.

Müşteri hizmetleri nasıl peki çok olumsuz yorum var arkadallarında kötü diyor çözüm uretmiyor diyorlar.

Modem olarak keenitic extra DSL almayı düşünüyorum onerir misiniz.
O kadar iyi ki telefonla uğraşmıyorsun arıza kaydını bırakıyorsun onlar sana geri dönüyor.

TurkNet'in çoğu bölgede size kaliteli hizmet verip verememesi Türk Telekom'a bağlı. Aktif alt yapının çoğunluğu Türk Telekom'un elinde. TurkNet'e başvurdum 25 gün boyunca aktif edemediler bağlantımı. Türk Telekom'a gittim, 2 gün sonra bağladılar. Not, Türk Telekom'u savunmuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı