İnternet port başvurusu

GoldWision

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler diyerek başlamak istiyorum yazıya ben 16 Mbit Türk Telekom'un internetini kullanıyorum yani ADSL portum var sanırım ama altyapıya baktığımda 84 Mbit destekliyor, Türk Telekom'u aradığımda VDSL için boş port yok diyorlar benim portu VDSL yapamazlar mı yani illa yenimi açmaları gerekiyor bir de internet benim üzerime değil internetin sahibimi başvuru yapması gerekiyor dilekçe verecekmişiz nasıl olacak hiçbir fikrim yok bu işlemleri yaşamış birisi bana bu konu hakkında bilgi verebilir mi?
Taahhütün bitmesine daha 1 yıl var eğer port bağlanırsa başka bir pakete geçersem parasını ödemek zorunda kalır mıyım kaç günde bağlanır bu port?

Not: Port açtırmak için telefon hattı bağlatın diye bir video vardı maalesef bende telefon hattıda var.
Gerçekten ne yapmalıyım?

2.not: Şimdi bunlar port açtırmak için gelirlerse malum korona var evle ilgili bir işleri olacaklar mı yani modemdir kablodur bunlarla ilgili işlemleride olacak mı?

Son düzenleme:
İyi günler diyerek başlamak istiyorum yazıya ben 16 Mbit Türk Telekom'un internetini kullanıyorum yani ADSL portum var sanırım ama altyapıya baktığımda 84 Mbit destekliyor, Türk Telekom'u aradığımda VDSL için boş port yok diyorlar benim portu VDSL yapamazlar mı yani illa yenimi açmaları gerekiyor bir de internet benim üzerime değil internetin sahibimi başvuru yapması gerekiyor dilekçe verecekmişiz nasıl olacak hiçbir fikrim yok bu işlemleri yaşamış birisi bana bu konu hakkında bilgi verebilir mi?
Taahhütün bitmesine daha 1 yıl var eğer port bağlanırsa başka bir pakete geçersem parasını ödemek zorunda kalır mıyım kaç günde bağlanır bu port?

Not: Port açtırmak için telefon hattı bağlatın diye bir video vardı maalesef bende telefon hattıda var.
Gerçekten ne yapmalıyım?

Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip port talebinde bulunmanız gerekmektedir. BTK ve cimere yazılan talepler geri çeviriliyor. İşin açıkçası Telekom'un elinde olan bir şey genellikle diretmekle meşguller. 6 aya kadar süreç uzayabiliyor belki daha da fazla.

Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip port talebinde bulunmanız gerekmektedir. BTK ve cimere yazılan talepler geri çeviriliyor. İşin açıkçası Telekom'un elinde olan bir şey genellikle diretmekle meşguller. 6 aya kadar süreç uzayabiliyor belki daha da fazla.

Diğer sorduğum şeyler hakkında bilginiz var mı?

Diğer sorduğum şeyler hakkında bilginiz var mı?

Hocam port açmak için telefon hattı açtırmaya gerek yok. İkincisi portu saha dolabına monte ediyorlar evlik bir durum yok.
Port sağlandığı zaman altyapı sorgulama ekranında görebilirsin. Sonrası hangi ISS'den hizmet almak istiyorsan gerisini onlar hallediyor.

Ben de aynı durumu yaşadım dilekçe yazıp hat sahibiyle müdürlüğe teslim ettikten sonra BTK'ya da şikayet kaydı oluşturdum. Twitter'dan Turk Telekom genel müdür yardımcısıyla iletişime geçtim dönüş sağladılar ve yakın zamanda port getirileceği söylendi. Dilekçe tesliminden 2 hafta sonra bir sabah Netspeed'ten altyapımı sorguladığımda boş port var olarak görünüyordu görür görmez müşteri temsilcisini arayarak 16 Mbps'ten 35 Mbps VDSL'e geçiş talebinde bulundum. Şu anda TurkNet 75 Mbps kullanıyorum. Her gün belli aralıklarla altyapını sorgulayıp port olup olmadığını kontrol etmen gerekiyor. İnternetini iptal edenler, VDSL'den ADSL'e geçiş yapanlar olursa port boşa düşüyor. Onun dışında yeni port tesis etmeleri günleri de bulabiliyor haftaları da ayları da. Şans işi biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı