İnternet Sayfa sorunu ve DNS değiştirilmeli mi?

Başka benim aklıma bir şey gelmiyor. Virüs olsa güvenli modda sorunsuz açılması lazım. Tek çare format kaldı sanırım. Ya da ondan önce bootable bir linux dağıtımıyla deneyin bakalım onda da sorun olursa modemde ya da kablolarda bir sıkıntı var demektir.

Bana diğer arkadaş yardım edebilir gibi geldi yada Recep abi fln :) beklicem artık cevapları...

Kullandığım anti virüs programı MSE. Suan comodo dns kullanıyorum ama sorun devam ediyor. Superonline hattınızda bir sorun yok dedi. Logu da en kısa zamanda atayım.

- - - Güncellendi - - -

http://codepaste.net/a61yus

Bu Log kullandığım optimizasyon programı olan Advanced System Care Pro 6.4 ile yapıldı :) Eğer yine de Hijackthis Log istiyorsanız onu da indirceğim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizden 1 kg elma isteyip, elma yerine armut vermeniz ne kadar doğruysa o verdiğiniz logda o şekilde, azarlama değil tabiki fakat istenileni vermeniz gerekir. Ayrıca burada yardımcı olmaya çalışıyoruz, istenilenleri düzgün bir şekilde uygularsanız birlikte probleminizi çözeceğiz :)

1) CodePaste.NET - Kr. burada yazdığım tüm kısımları fixleyin.

2) Tüm Iobit ürünlerini kaldırın. Malware Fighter, Advanced System Care.
Java yazılımını kaldırın.

3) https://www.technopat.net/forum/guvenlik/5747-tdsskiller-kaspersky-den-rootkit-tespit-araci.html bu araçla rootkit taraması yapın. Bulunan olursa silmeyin, skip diyin. Ardından C: dizininde Tdsskiller ile başlayan bir log olacak onu buraya ekleyin.

4) Malwarebytes : Free anti-malware download dan Anti Malware yazılımını kurun ( kurarken en sonda deneme sürümünü aktif et var, onun tikini kaldırıp aktif etmeyin). Güncelleyip derin tarama (C:, D: ,...) yapın. Tarama sonucunda bulunan zararlıları silin. Oluşan logu masaüstünüze kaydedip buraya ekleyin.

Sizden 1 kg elma isteyip, elma yerine armut vermeniz ne kadar doğruysa o verdiğiniz logda o şekilde, azarlama değil tabiki fakat istenileni vermeniz gerekir. Ayrıca burada yardımcı olmaya çalışıyoruz, istenilenleri düzgün bir şekilde uygularsanız birlikte probleminizi çözeceğiz :)

1) CodePaste.NET - Kr. burada yazdığım tüm kısımları fixleyin.

2) Tüm Iobit ürünlerini kaldırın. Malware Fighter, Advanced System Care.
Java yazılımını kaldırın.

3) https://www.technopat.net/forum/guvenlik/5747-tdsskiller-kaspersky-den-rootkit-tespit-araci.html bu araçla rootkit taraması yapın. Bulunan olursa silmeyin, skip diyin. Ardından C: dizininde Tdsskiller ile başlayan bir log olacak onu buraya ekleyin.

4) Malwarebytes : Free anti-malware download dan Anti Malware yazılımını kurun ( kurarken en sonda deneme sürümünü aktif et var, onun tikini kaldırıp aktif etmeyin). Güncelleyip derin tarama (C:, D: ,...) yapın. Tarama sonucunda bulunan zararlıları silin. Oluşan logu masaüstünüze kaydedip buraya ekleyin.

İlk önce cevabınız için teşekkürler :) O yazdığınız kısımları nasıl fixleyeceğim? Cclenaer ile Kayıt defteri hatalarını çözsem ve Temizleme yapsam olur mu? Iobit ürünlerini kaldırmam şart mı? Bir çok kişi en iyi optmizasyon yazılımı diye önerdiği için yüklemiştim :) Ama yine de Tüm İobit Yazılımlarını sildim isteğiniz üzere.. Son soru olarak Javanın tüm yazılımlarını mı kaldırayım? (Java eklentiler , Java 7 Update 45 ve Java 7 Update 45 (64 Bit) )
Daha sonra tekrar Javayı kurayım mı? Yoksa logları burada yayınladıktan sonra sizin talimatlarınız doğrultusunda mı tekrar Java yükleyim?

Loglar ile ilgilenmem 1-2 günümü alabilir :) 12.sınıf öğrencisiyim Pek zamanım olmuyor PC ile

İlgili konuda fixleme kısmını göstermiştim https://www.technopat.net/forum/guvenlik/31903-hijackthis-log-paylasimi-ve-cozumleri.html#post178429 .

Hayır CCleaner ile şimdi herhangi bir temizlik yapmayın. Yeri geldiğinde söylerim. Iobit ürünlerini kaldırmanız şart, internet proteküllerini kendine göre ayarladığı için bu tür sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Tüm işlemler bitip sorunun çözüldüğünde istediğini yapabilirsin.

Java'yı bu konudaki gibi kaldırın https://www.technopat.net/forum/guvenlik/33149-javara-ile-sistemden-java-kaldirimi.html#post181005 .

Benim bilgim olmadan 3. parti yazılım kurulum kaldırma işlemi yapmayın.

İlgili logları beklemekteyim. Derslerinde başarılar :)

Hijackthis belirttiğiniz tüm kısımları fixledim.. JavaRa ile Tüm java eklentilerini ve Java yı sildim kökünü kuruttum :) Sonra tekrar en güncel sürümünü yine JavaRa sayesinde indirdim. Malwarebytes ve TDS Killer ile dediğiniz işlemleri yaptım fakat CodePaste adlı siteye ekleyemedim herhalde çok uzun olduğundan hata veriyor.Buraya ekleyim o yüzden ;
...............

Eylemde bulunulmadı yazan ögelerin hepsini sildim bu arada...Tüm IOBIT ürünlerini kaldırdım ve kalıntı dosyalarını da temizledim. Sonraki adım nedir?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı