İnternet Servis sağlayıcı önerisi

Muhammet Bayram

Hectopat
Vodafone'da sözleşmemiz bu ay bitiyor ve maksimum 75 TL bütçem var. Yeni bir servis sağlayıcısına geçeceğim öneriye ihtiyacım var. Vodafone dışında hepsi olur. Oyun oynarken ve indirirken çok sıkıntı yaşamayacağım bir şey arıyorum.

ISS'lerin performansları bulukdukları bölgelere yoğunluğa göre değişiyor. En güzel tavsiyeyi oturduğunuz yerde yakın çevrenizdeki insanlardan, komşularınızdan alabilirsiniz.

İki farklı interneti kullanıyorum 2 katta birde ailemin evinde var 5-6Km. ileride örnek vermek amacıyla söylüyorum bunu anne-babamın evinde kullandığı TTNet'te hiçbir sorun yok ancak benim kullandığım TTNet'te akşam 22:00'den sonra sıkıntılar oluyor. Sözleşmem bitmediği için kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca Turknet kullanıyorum onda da hiç sorun yok. Yani demem o ki en güzel tavsiyeyi yakınınızdan alırsınız buradan biz ne desek havada kalır.

Türk.net deneyebilrsin, ben Türk Telekom'um 35Mbps internetini kullanıyordum, 89TL'ye dediler AKN kalktığı için 124TL olacak, bende Türk.net'e geçtim, daha 1 ay olmadı geçeli ama 35Mbps'e 85TL ödüyorum, dedikleri gibi 35Mbps veriyorlar ama altyapı çok önemli, mesela Türk Telekom'da ping sorunum yoktu, Türk.net'te biraz modeme fazla kişi bağlanınca, bazen ping çıkıyor o yönden şikayetçiyim.

Benim bulunduğum yer şu an 82Mbps'e kadar hız alabiliyor ama port yok diye geçemiyorum, deneyeceğim eğer port açılırsa belki ping değerleri düzelir. İstanbul esenyurtta LoL'de 25ping ile oynuyorum. Türk Telekom'da da 25ping vardı en düşük, daha önce 14-16 arasıydı ama oyunun sunucusunda bir şeyler oldu galiba.

İnternet hattı sabit telefon üzerineyse numaranla, değilse adresinle sana ne kadar hız verebileceklerini de sitesinden öğrenebilirsin.

Türk.net deneyebilrsin, ben Türk Telekom'um 35Mbps internetini kullanıyordum, 89TL'ye dediler AKN kalktığı için 124TL olacak, bende Türk.net'e geçtim, daha 1 ay olmadı geçeli ama 35Mbps'e 85TL ödüyorum, dedikleri gibi 35Mbps veriyorlar ama altyapı çok önemli, mesela Türk Telekom'da ping sorunum yoktu, Türk.net'te biraz modeme fazla kişi bağlanınca, bazen ping çıkıyor o yönden şikayetçiyim.

Benim bulunduğum yer şu an 82Mbps'e kadar hız alabiliyor ama port yok diye geçemiyorum, deneyeceğim eğer port açılırsa belki ping değerleri düzelir. İstanbul esenyurtta LoL'de 25ping ile oynuyorum. Türk Telekom'da da 25ping vardı en düşük, daha önce 14-16 arasıydı ama oyunun sunucusunda bir şeyler oldu galiba.

İnternet hattı sabit telefon üzerineyse numaranla, değilse adresinle sana ne kadar hız verebileceklerini de sitesinden öğrenebilirsin.

Türk Telekom 100mbit e kadar veriyor. Türknet te 35e kadar ama Türknet bütçemi geçiyor.

Türk Telekom 100Mbit'e kadar veriyor. TürkNet'te 35E kadar ama TürkNet bütçemi geçiyor.

Türk Telekom 100Mbps'i 250TL'ye verir büyük ihtimal. 10TL aşacak yapacak başka bir şey yok, aslında 75TL idi ama son 3 yıldır 75TL olunca 10TL zam geldi daha bu yıl, ben abonelik işlemlerini başlattığımda 75'Ti 2 ay sonra zam geldi. :)

Bu arada eğer telefon hattınız varsa geçişinizi çok hızlı yapıyorlar, hat yoksa bir şey diyemem yalancı olmayayım.

Geri
Yukarı