İnternet servis sağlayıcı önerisi

27mbps kadar internet verebiliyormuş. Arayıp konuşayım fakat 12 ay sürekli üye olacak durmayacağım. Ekim gibi kapatmayı düşünüyorum. Mart-Nisan gibi tekrar açacağım. Fiyat olarak iyiymiş. Adsl mi vdsl mi destekliyor bilmiyorum turkcell'den müşteri temsilcisiyle konuşmamda vdsl de destekliyor demişti. Konuşayım netspeed ile geri dönerim hocam.
Hocam VDSL destekliyordur PORT VAR yazıyorsa sorgu ekranında. Ki VDSL almanızı öneririm.

Türknet ile aralarında yaklaşık 60 liraya yakın fark var eğer Speedmax Avantaj 35 Smart paketini seçerseniz. Az kullanımda bu fark 80 TL'yi aşıyor.

Eğer kullanımınız azsa Smart tarife olduğundan 100GB'a kadar 63 TL'den ücretlendirilirsiniz. Eğer kullanımınız 100GB'ı aşarsa da 86 TL'ye gelir ve paket fiyatı durdurulur. Paket sınırsız kullanım haline geçer. Akıllı kota, sınır yok az kullandığında az ödüyorsunuz, sınırsız kullanımda ise 86 TL'de duruyor bu 63TL denen paket.

Bu indirim herhangi bir taahhüt belirtmez, kullandığınız ay kadar indirim kazanıyorsunuz. İsterseniz başvuru esnasında bildirebilirsiniz. GDQE37.

Son düzenleme:
Hocam VDSL destekliyordur PORT VAR yazıyorsa sorgu ekranında. Ki VDSL almanızı öneririm.

Türknet ile aralarında yaklaşık 60 liraya yakın fark var eğer Speedmax Avantaj 35 Smart paketini seçerseniz.

Bu indirim herhangi bir taahhüt belirtmez, kullandığınız ay kadar indirim kazanıyorsunuz. İsterseniz başvuru esnasında bildirebilirsiniz. GDQE37.
Hocam teşekkürler. Vdsl destekliyormuş, konuştum ve kaydımı oluşturdum. Öncelikle kablo çekmem gerekiyor sonrasında gelip hattı aktive edebilirler. Kaydı oluşturmama rağmen arayıp söyleyebilirsin dediler. Ttnet'in verdiği modemin Vdsl desteği olup olmadığını bilmediğimden şimdilik 16mbps'lik net avantaj için kayıt oluşturdum. Eğer vdsl destekliyorsa speedmax'e yükseltilebiliyormuşuz. Kod için teşekkürler.

Devletin bir kuruma bütçe ayırması demek o kuruma para aktarması anlamına gelir.
Kelime dağarcığı benzer kelimeler ile ölçülebilir. Farklı anlamlar ile ölçülemez.
Hocam uzatmayin lutfen. Butce ayirmak ve para aktarmak farkli seyler. Para aktarmak bir sirkete belirtilen miktarda parayi vermek oluyor. Ama butce ayirmak demek giderlerin tamaminin odenmesi veya bir kisminin odenmesi icin ayrilan koseye kaldirilan para oluyor.

Hocam teşekkürler. Vdsl destekliyormuş, konuştum ve kaydımı oluşturdum. Öncelikle kablo çekmem gerekiyor sonrasında gelip hattı aktive edebilirler. Kaydı oluşturmama rağmen arayıp söyleyebilirsin dediler. Ttnet'in verdiği modemin Vdsl desteği olup olmadığını bilmediğimden şimdilik 16mbps'lik net avantaj için kayıt oluşturdum. Eğer vdsl destekliyorsa speedmax'e yükseltilebiliyormuşuz. Kod için teşekkürler.
Hocam modemin marka modelini iletirseniz yardımcı olmak isterim. En kötü ihtimalle önünün özellikle de arkasının fotoğrafını bile çekerseniz bilgi verme ihtimalim olur.

ADSL2'de upload hızı 1Mbit. VDSL2'de 6/8. Arada 8 kata varan* fark var.

Büyük ihtimalle çok eski değilse destekliyordur. HUAWEI HG630A, TPLINK W9970v3, ZYXEL VMG3312 B10B, AIRTIES 5650v2 bu TT modemlerden birkaçı.

Neden? Nasıl deneyimler yaşadığınız/gördünüz? FTTH altyapısı mıydı?

2.5 yıldır uğraşıyorum kendileriyle. 2010'dan beri müşterileriyim. Paket kaybı, vadedilen hızı verememeleri, ping sorunları ve dahası. Ayda bir evime ekip geliyordu. En son çare olarak modeminiz arızalı dediler. 1 aya yakın serviste kalacakmış. Müşteri hizmetleri komşumdan modem almamı söyledi. Böyle garip bir firmadır TT. Kampanya diye 300TL olan paketi 140'a veriyorlar. Ama sitelerinde direkt 150TL olan paket var. Kampanya dedikleri şey para sömürmek için yaptıkları bir şey. Türkiye'de internet işi şans işi. 100Mbps internette sorun yaşayanlar var 35Mbps ile her işini halledebilende mevcut.

Ben Türk Telekom öneriyorum, hiç kimse bir şey demesin. İnternet kesintisi yok Türkiye serverlerine sabit 20 ping alıyorum. Bazı altyapılarda kötü olabilir, bazı altyapılarda iyi olabilir.

Aynen kanka Türk Telekom cok başarılı :D
Superbox için de aradılar TurkNet için de bu sabah. Superbox 2 yıllık taahhüt istiyormuş o yüzden bedava bile verseler mantıklı değil. TurkNet gezgin internet olayı da sadece tek hesap için oluyormuş. Yani gezgin interneti açarsan kullandığını pasif konuma alıyormuş. Ayrı bir üyelik şart oldu. Taahhütsüz olması sebebiyle TurkNet ve tavsiye ettiğiniz Netspeed'e bakayım. Millenicom için ne dersin? Türk Telekom ile konuşmadım ama 16Mbps üstü vermeyecektir ama taahhütsüz fatura kabarık olacaktır ama ona dondurma seçeneği var ise arayıp soracağım.

Superbox'ı kablosuz bağlantı için düşünmüştüm ama 2 yıllık taahhüt şartı nedeniyle vazgeçtim sayılır. Ayrıca Turkcell internet satmaya çalıştılar ama taahhüt 1 yıllık onda da. Tavsiyen için teşekkürler.

Turkcell minimum 1 yıl taahhüt istiyor, Superbox 2 yıl. Bana daha çok taahhütsüz bir internet yani Netspeed veya Millenicom'u araştırayım.

Attığım kanala yoruma baktınız mı? Benden düşük ping alan ISS ve performans alan ISS bulamasın 2016'dan beri yıllık tahhüütlü Millenicom müşterisiyim 1 kere bakım harici kesilmedi 1.ay açık tuttuğumu bilirim modemi hiç kapatmadan ping sorunumu 1günde çözümlüyorlar 15msden 3ms e düştü.

2.5 yıldır uğraşıyorum kendileriyle. 2010'dan beri müşterileriyim. Paket kaybı, vadedilen hızı verememeleri, ping sorunları ve dahası. Ayda bir evime ekip geliyordu. En son çare olarak modeminiz arızalı dediler. 1 aya yakın serviste kalacakmış. Müşteri hizmetleri komşumdan modem almamı söyledi. Böyle garip bir firmadır TT. Kampanya diye 300TL olan paketi 140'a veriyorlar. Ama sitelerinde direkt 150TL olan paket var. Kampanya dedikleri şey para sömürmek için yaptıkları bir şey. Türkiye'de internet işi şans işi. 100Mbps internette sorun yaşayanlar var 35Mbps ile her işini halledebilende mevcut.
Türknet ile tanışana kadar 16mbps ile işkence çekiyordum. Bina içinden geçen telefon kablosu sayesinde de sürekli kopmalar yaşıyordum. Ki bu ttnet ile alakalı bir durum değildi. Ttnet ile 16 alırken Türknet geçince 35leri görünce şaşırmıştım. Daha ucuza 2 katı hızda internet, gerçi türknet de son zamla onlardan aşağı kalmıyor fiyat olarak. Gerçi mevcut durum bunu gerektiriyordur ama ülkemizde malesef internet pahalı satılıyor.

TurkNet ile tanışana kadar 16Mbps ile işkence çekiyordum. Bina içinden geçen telefon kablosu sayesinde de sürekli kopmalar yaşıyordum. Ki bu TTNET ile alakalı bir durum değildi. TTNET ile 16 alırken TurkNet geçince 35leri görünce şaşırmıştım. Daha ucuza 2 katı hızda internet, gerçi TurkNet de son zamla onlardan aşağı kalmıyor fiyat olarak. Gerçi mevcut durum bunu gerektiriyordur ama ülkemizde maalesef internet pahalı satılıyor.

Pahalı olabilir fakat gayet güzel performans kalite sunan Millenicom mevcut ve TurkNet 35Mbps hız sunabilmesi Türk Telekom kaynaklı Türk Telekom'da ikende hız yükseltme isteseniz yapacaklardı ki?

Geri
Yukarı