İnternet servis sağlayıcı önerisi

Lyviq

Hectopat
Merhaba, uzun zamandır TTNET kullanıyorum, fiyatı 150 civarı ama fiyatının 200 olacağını söylediler. Çıkmak için taahhüt bitimini bekliyordum ve az kaldı. Yeni internet bakıyorum, yardımcı olursanız yeni bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum.

Şuan kullandığım TTNET Paket Bilgisi:
ttnet.png

SPEEDTEST ve TÜRKNET sitelerinden hızları ölçtüm, bu şekilde.
speedtest.png
türknet tesr.png

Mesela "League of Legends" oyununda pingim sabit 25-26-27, steam oyun indirirken veya programlardan film, dizi indirirken aldığım indirme hızı ise max. 5 mbps, genellikle 4, 4.5 ile indiriyor.

TÜRKNET Altyapı Hızı:
türknet.png

NETSPEED:
1657722873620.png

MİLLENİCOM (Sanırım TTNET Paketimden Daha Düşük): 👎
miilenicom.png

KABLONET: 👎
Genellikle 16, 24 Mbps paketleri var, onlarda işimi görmez. 100 Mbps paket fiyatları ise 200 den 300 e kadar gidiyor, çok pahalı olduğundan bu sağlayıcıyı düşünmüyorum.

Superonline:
fiber.png
Fiber interneti arattığımda binada var diyor. 100 Mbps 190 TL. Pahalı geldiği için geçersem kampanyalı olarak geçerim, kampanyalar kısmına baktığımda "Fibere Giriş" 134 TL sonradan 154 TL sorun yok ama ilk ay 100 Mbps garantili hız diyor, 2. ve geri kalan aylarda hızın kaç olacağını yazmamışlar. Bu yüzden biraz şüphelendim.
Kampanya sitesi:

Bu tabloya göre aklımda TÜRKNET ve SUPERONLİNE var. Sizce hangisine geçsem daha iyi olur? En azından şuan kullandığım TTNET paketinden TÜRKNETE geçsem bile en azından yukarıda belirttiğim hız testleri daha mı iyi çıkar? Ping değerlerim daha düşük ve indirme hızım daha mı yüksek olur?

Şimdiden Teşekkürler.

Hocam az önce yardım konusu açtım, işkence çekmek istemiyorsanız Turknet'in yanından bile geçmeyin, 40-50 lira fazla olsun Turkcell olsun, kafanız kulağınız rahat etsin

75 MBPS'ye kadar destekliyorsa Vodafone NET'e bakmanızı öneririm. VDSL konusunda fiyatları uygun ayrıca ilk 3 ay bedava, Vodafone yanımda da 200 TL hediye çeki gibi ekstraları var.

Hocam az önce yardım konusu açtım, işkence çekmek istemiyorsanız Turknet'in yanından bile geçmeyin, 40-50 lira fazla olsun Turkcell olsun, kafanız kulağınız rahat etsin
Superonline baktığımda ilk ay turbo paketi verdikleri için 100 Mbps garanti demişler ama dediğim gibi 2. ve geri kalan aylarda kaç hız onu bilemiyorum.
Siz hangi ilde türknet kullanıyorsunuz

Merhaba, uzun zamandır TTNET kullanıyorum, fiyatı 150 civarı ama fiyatının 200 olacağını söylediler. Çıkmak için taahhüt bitimini bekliyordum ve az kaldı. Yeni internet bakıyorum, yardımcı olursanız yeni bir sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum.

Şuan kullandığım TTNET Paket Bilgisi:
Eki Görüntüle 1449910

SPEEDTEST ve TÜRKNET sitelerinden hızları ölçtüm, bu şekilde.
Eki Görüntüle 1449895
Eki Görüntüle 1449897

Mesela "League of Legends" oyununda pingim sabit 25-26-27, steam oyun indirirken veya programlardan film, dizi indirirken aldığım indirme hızı ise max. 5 mbps, genellikle 4, 4.5 ile indiriyor.

TÜRKNET Altyapı Hızı:
Eki Görüntüle 1449898

NETSPEED:
Eki Görüntüle 1449925

MİLLENİCOM (Sanırım TTNET Paketimden Daha Düşük): 👎
Eki Görüntüle 1449924

KABLONET: 👎
Genellikle 16, 24 Mbps paketleri var, onlarda işimi görmez. 100 Mbps paket fiyatları ise 200 den 300 e kadar gidiyor, çok pahalı olduğundan bu sağlayıcıyı düşünmüyorum.

Superonline:
Eki Görüntüle 1449955
Fiber interneti arattığımda binada var diyor. 100 Mbps 190 TL. Pahalı geldiği için geçersem kampanyalı olarak geçerim, kampanyalar kısmına baktığımda "Fibere Giriş" 134 TL sonradan 154 TL sorun yok ama ilk ay 100 Mbps garantili hız diyor, 2. ve geri kalan aylarda hızın kaç olacağını yazmamışlar. Bu yüzden biraz şüphelendim.
Kampanya sitesi:

Bu tabloya göre aklımda TÜRKNET ve SUPERONLİNE var. Sizce hangisine geçsem daha iyi olur? En azından şuan kullandığım TTNET paketinden TÜRKNETE geçsem bile en azından yukarıda belirttiğim hız testleri daha mı iyi çıkar? Ping değerlerim daha düşük ve indirme hızım daha mı yüksek olur?

Şimdiden Teşekkürler.
Araştırmanıza hiç gerek yoktu direk turknete başvurun.

İlden ile değişiyor. 2 senedir turknet kullanıyorum İstanbul Anadolu yakasında 80mbps altına düştüğümü görmedim.

Superonline baktığımda ilk ay turbo paketi verdikleri için 100 Mbps garanti demişler ama dediğim gibi 2. ve geri kalan aylarda kaç hız onu bilemiyorum.
Siz hangi ilde türknet kullanıyorsunuz
Hocam ben Elazığ’dayım. Büyük ihtimal ilk aydan sonra 16-24 Mbps arası bir hız verirler. Fakat bir sıkıntınız da olduğunda en azından Turkcell müşterisine değer veriyor, sorununu çözüyor. Bu yıllardır böyleydi, hâlâ daha böyle.

Araştırmanıza hiç gerek yoktu direk turknete başvurun.

İlden ile değişiyor. 2 senedir turknet kullanıyorum İstanbul Anadolu yakasında 80mbps altına düştüğümü görmedim.
Hocam mesele hız değil bambaşka bir şey, ben de Elazığ’da 75-80 lere kadar çıktığımı hatırlıyorum. Genel olarak 24-35 civarı bir değer alıyorum ki bana yetiyor sıkıntı değil. Konum onaylandığında buraya linkini bırakayım ne demek istediğimi anlayacaksınız.

TurkNet'te bir anda internet bağlantısı kesiliyor @Dontdoclap

Geri
Yukarı