İnternet Servis Sağlayıcı Önerisi

MchdGLL

Hectopat
Daha fazla  
Türknet kullanıyorum. 16 Mbit ADSL tarifesi. Fakat 6 gündür internetimin hali içler acısı. Hızım 3 Mbit'lerde ve ping değerlerim ise 75 ila 125 arasında değişiyor. Biraz araştırma yaptım. Netspeed, Millenicom gibi Türknet benzeri hizmet veren sağlayıcılar var. TTNET Hipernet tarifesini kullanmalı mıyım yoksa Türknet VDSL'e mi geçsem? Sağlayıcılar, resimlerde gördüğünüz hızları teklif ediyorlar. Santrale uzaklık 200 metre iyi midir, ping'e etkisi nedir? Cevaplarsanız sevinirim.

netspeed.pngttnet.pngturknet.png

Eğer bulunduğunuz bölgede TT'den başka altyapı sağlayıcı yoksa, farklı bir sonuç beklemeyin. Ancak şahsen ben Türknet VDSL kullanıyorum, gayet memnunum. Kopma oluyor, ama açıkçası bu hız için değer diye düşünüyorum. Zaten kopma olduğu zaman modemi sıfırlamam ve ayar dosyasıyla geri yüklemem 5 dakikamı bile almıyor.

Yakında AKN kalkıcağı için bazı belirsizlikler söz konusu, taahhüt vermek bana mantıklı gelmiyor.
Şimdi ben 16 Mbps 100GB AKN paket aldım ve 24 ay taahhüt verdim, 2019'da AKN kalkacağı için benim aboneliğimden kalkacak mı veya 24 ay taahhüt verdiğim için AKN sistemine rehin mi düşeceğim ? Belirsiz. Ben şimdi 57₺ ödüyorum, aynı hız fakat farklı AKN sahibi biri 70₺ ödüyor olsun, AKN 2019'da kalktı diyelim, bizi kapsadı, şimdi ikimiz aynı hız ve sınırsız hizmet almamıza rağmen ben 57₺, farklı kişi 70₺ mi verecek veya kardeşim AKN kalktı artık ücretiniz bu mu diyecek belirsiz.

Taahhüt olmayan ISP tercih edin, en azından şu AKN mevzusunda yer alan belirsizlikler giderilen kadar taahhüt vermemek gerekiyor.

peki net speed mi yoksa millenicom u mu önerirsiniz. Türknet ne hız alırım bölümünden bana 35 mb vdsl göstermesine raağmen alabileceğiniz en yüksek hızı kullanmaktasınız diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı