İnternet Sitesi Açacaklara Tavsiyeler

Arthas Menethil

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | Asrock AMD RX6700 Xt Challenger D | Gigabyte B550M D3SH | XPG D10 2x8 GB 3200 MHz | Kioxia Exceria 1TB | Toshiba 1TB 5200 RPM | Deepcool CC560 | COOLER MASTER MPE 750W +80 Bronze | Asus VP249QGR
Selamlar dostlar zamanında bir site açmıştım az da olsa üyesi olan bir siteydi fakat kapatmak zorunda kalmıştım (öğrenciydim para yetiştiremiyordum hâlâ öğrenciyim fakat bu sefer başlangıç seviyesi bir siteyi idare edebilecek durumum var) şimdi tekrar açmayı düşünüyorum benim gibi az tecrübesi olan veya hiç olmayan kişilere tavsiyeleriniz neler?

Hangi siteden domain ve server alınmalı?
Linux mu Windows mu olmalı?
Ne kadar tanıtım bütçesi ayrılmalı? Tanıtım bütçesi yoksa site tanıtımı nasıl yapılır?

Bir de benim sitem önceden sadece forumdu ama bu sefer Technopat.net gibi hem forum hem site yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

İkisi bir arada giriş seviyesi sayılmaz. İlk olarak site açın sonra forum.

Uzun süredir bayii hosting hizmeti verdiğim siteler ve imzamdanda görebileceğiniz gibi bir web sitem var. Linux hosting kullanacaksanız Cenuta Hostingi kesinlikle öneririm. Forum işine başlangıçta girmenizi önermem eğer technopat gibi olmasını istiyorsaniz XenForo Forum Yazılımı gibi scriptlere yönelmeniz lazım ve nulled yazılım kullanmayacaginizi düşünerek bunun bütçenizi zorlayacagini düşünüyorum tabi Mybb Phpbb gibi ücretsiz forum yazılımlarınıda kullanabilirsiniz o size kalmış. İyi günler.

Geri
Yukarı