İnternet sitesi nasıl açılır?

xGhostx

Centipat
Daha fazla  
Dediğim gibi istiyorum ancak nasıl yapacağım domain adı vs. com uzantılı olmasını istiyorum. Nasıl nereden yapacağım bilgi verir misiniz?

Dediğim gibi istiyorum ancak nasıl yapacağım domain adı vs. com uzantılı olmasını istiyorum. Nasıl nereden yapacağım bilgi verir misiniz?

İlk olarak WordPress üzerinden siteyi açacaksın. GO daddy üzerinden domain alacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi kodlarını yazacaksan domain (.com) ve hosting alman gerekir. Bununla ilgili birden çok site bulabilirsin. Bulamazsan yardımcı olabilirim.

Kendi kodlarını yazmayıp sadece tasarımını yapacaksan @pckulanananpelikan hocamın dediği gibi yapabilirsin.

Hosting alabileceğim site öneriniz var mı veya VPS sunucu ile yapabilir miyim?

Şuradan yapsam mesela olur mu?

Öncelikle site açmak kavramını açıklayayım biraz. Site açmak yani internette sana ait bir sitenin olması için bir sunucu yani yer sağlayıcısına ihtiyacın var. Ek olarak domain dediğimiz isme ihtiyacın var. Bu ikisini satın aldıktan sonra ne yapmak istediğine kalıyor iş.
Benim kendi kullandığım hosting markasını bırakıyorum buraya, yıllık şekilde uygun fiyata alabilirsin. Domain'i ise eğer denemek için alıyorsan ve sadece 1 senelik kayıt yaptırmak istiyorsan Godaddy gibi sitelere bakabilirsin. Şimdi sen bu ikisini de aldığında bir web sitesi açmış oluyorsun, fakat web sitene gittiğinde hata alıcaksın çünkü içi boş. İçini nasıl doldurman gerektiğine sen karar veriyorsun. Mesela ne sitesi açacaksın? Atıyorum dizi veya film sitesi açacaksın, internete "dizi veya film web site scripti" yazıyorsun ve ücretsiz bulduğun scriptleri sitene aktarıyorsun. Gönlüne göre ücretsiz script bulmak zordur, eğer kod yazmayı bilmiyorsan ve paran varsa birisine script yazdırabilirsin. Sorun varsa buraya kadar yaz, sonra devam edelim.

Geri
Yukarı