İnternet sitesi nasıl açılır?

Abdullah_AKD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Aklımda Bionluk gibi bir site açma fikri var. Bütçeyi şimdilik 10.000TL civarı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili bilgili arkadaşlar yardım edebilirse çok mutlu olurum.
(mail [email protected])

Bir sorum daha olacak. Siteyi kendim açmak istesem hangi programlama dillerini öğrenmem gerekiyor acaba?

Java Script, HTML, CSS gibi diller yeterlidir hocam.
Bu arada daha önce hiç site yazmadıysanız daha küçük hedeflerle başlayın. İlk önce bir blog sitesi açın, kendinizi geliştirin. İlk önce bionluk gibi büyük bir projeye girişirseniz başarısız olursunuz.

Java Script, HTML, CSS gibi diller yeterlidir hocam.
Bu arada daha önce hiç site yazmadıysanız daha küçük hedeflerle başlayın. İlk önce bir blog sitesi açın, kendinizi geliştirin. İlk önce bionluk gibi büyük bir projeye girişirseniz başarısız olursunuz.
Kendim ilk başta küçükten başlayacağım elbette. Fakat hangilerinden başlayacağımı bilmiyordum.

En az 1 yıl boyunca yoğun şekilde yazılım çalışmalısınız.
Sisteminiz orta-üst seviyede olmalı düşük sistemli bilgisayarda program kasar 2. Gün bırakırsınız.
Asosyel olursunuz. Discord gibi platformlarda dost edinirsiniz.
Eğer yaptırma fikriniz varsa;
10.000tl ye bionluk gibi bir site açamazsınız. Açarsanız zarara uğrar batarsınız. Piyasada 10.000tl civarı fiyatlara özel/kişisel siteler açılıyor. Üniversitedeki öğrencilere ucuza yaptırtırsınız. Buda 5000-7000 civarı fiyatlara site yaparsınız. Ama bu çok temel ve düz olur.
Ümidinizi kırmak istemem ama 10.000e anca bionluk gibi bir site reklamını yaparsınız.

En az 1 yıl boyunca yoğun şekilde yazılım çalışmalısınız.
Sisteminiz orta-üst seviyede olmalı düşük sistemli bilgisayarda program kasar 2. Gün bırakırsınız.
Asosyel olursunuz. Discord gibi platformlarda dost edinirsiniz.
Eğer yaptırma fikriniz varsa;
10.000tl ye bionluk gibi bir site açamazsınız. Açarsanız zarara uğrar batarsınız. Piyasada 10.000tl civarı fiyatlara özel/kişisel siteler açılıyor. Üniversitedeki öğrencilere ucuza yaptırtırsınız. Buda 5000-7000 civarı fiyatlara site yaparsınız. Ama bu çok temel ve düz olur.
Ümidinizi kırmak istemem ama 10.000e anca bionluk gibi bir site reklamını yaparsınız.
Peki ne kadar bir bütçe ayırmam gerekli sizce?

Peki ne kadar bir bütçe ayırmam gerekli sizce?
Bionluk sitesi üzerine konuşayım,
Youtuberlara video içeriği+reklam verdi. Eminim orada onbinler dönüyordur. Sunucu kiralamanız lazım. 2 ila 20 dolar civarı aylık ücretleri var. Bunun şirketleri var hostinger vs. (Türk host sitelerini önermiyorum)
Bunlardan öte orada bir freelancer çekmek için imkan sağlamalısınız. Biri oraya boşuna profil oluşturmak istemez. Arkadaşım var benzer projede çalışan insanları çekmek için kendi sitesindeki freelancerlardan proje alırdı bazen.
Yani hocam kısacası tahminim 120 bin TL civarıdır bu piyasada. 10 bine küçük projelere başlayın. Bölgenizdeki büfelerin sitelerini yapabilirsiniz böyle bir isteğiniz varsa. Elinizdeki bütçeyle öğrenin sertifikalar alın internetten, sisteminizi güzel şekilde, temiz şekilde kurun öğrenin. Hazır olduğunuzda çevrenizdeki şirketlerin sitesini yapın.

Geri
Yukarı