İnternet sitesi üzerinden gelir elde etmek

YEGÜNGÖR

Decapat
Arkadaşlar bana 1 yıllık hosting hediye geldi. Site açmak istiyorum ama sorun şu ki herhangi bir programlama bilgim yok. O yüzden birisine yaptırmak istiyorum. Düşük meblağlarda gelir elde etmek istiyorum. Sizce ne üzerine bir site kurmalıyım? Ayrıca 1 yıllık VDS'e sahibim.

GoDaddy gibi siteler üzerinden domain alıp hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan site açıp. Sitenizi sade bir arayüz sayesinde düzenleyip, biraz trafik çekip Google Adsense'e kaydolabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Yalnız anlattığım kadar kolay değil. Uğraş ve azim getirir. Vergi işlerini bilmiyorum fakat reklamın bir vergisi var sanırım devlete verilen. Saygılarımla. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

GoDaddy gibi siteler üzerinden domain alıp hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan site açıp. Sitenizi sade bir arayüz sayesinde düzenleyip, biraz trafik çekip Google Adsense'e kaydolabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Yalnız anlattığım kadar kolay değil. Uğraş ve azim getirir. Vergi işlerini bilmiyorum fakat reklamın bir vergisi var sanırım devlete verilen. Saygılarımla. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
GoDaddy alternatifi var mı hocam?

GoDaddy alternatifi var mı hocam?

Hocam var fakat biraz pahalı ve sıkıntılı. Yani yanlış anlamayın gördüğüm kadarıyla söylüyorum bunu. Mesela aşağıda bıraktığım linkteki ekonomik paket çok güzel. İleride ben de bir forum sitesi açmayı düşünüyorum ve bu paketi kullanacağım.
Diğer alternatiflere oranla GoDaddy'i daha karlı buluyorum. Wix, site 123 gibi siteler alternatiftir. GoDaddy fanı değilim sadece cidden daha güvenilir ve daha karlı :).

Merhaba benim Terraria diye bir oynadığım bir oyun vardı. Onu modlayıp bir server oluşturacaktım ondan sonra Wix'le onunla ilgili bir site yaptım ancak Mod'u yapamadım. Site boşa gitti siteyi yapabildim sadece. Domain hala duruyor her neyse demek istediğim aklınızda plan yoksa maalesef bu uğurda boşa vakit kaybedersiniz şimdi yine bir site açmak istiyorum. Bu sefer Godot Engine ile oyun yapımı videoları paylaşacağım makale yazmayı düşünüyorum kısmetse. Elimden geldiğince umarım sizin başınıza benim başımdan geçenler gelmez. Domain'i ben de GoDaddy'den aldım bu arada.

Merhaba benim Terraria diye bir oynadığım bir oyun vardı onu modlayıp bir server oluşturacaktım ondan sonra Wix'le onunla ilgili bir site yaptım ancak Mod'u yapamadım site boşa gitti siteyi yapabildim sadece. Domain hala duruyor her neyse demek istediğim aklınızda plan yoksa maalesef bu uğurda boşa vakit kaybedersiniz şimdi yine bir site açmak istiyorum bu sefer Godot Engine ile oyun yapımı videoları paylaşacağım makale yazmayı düşünüyom kısmetse elimden geldiğince umarım sizin başıınıza benim başımdan geçenler gelmez Domain'i bende GoDaddy'den aldım bu arada.

Ha tamam. Umarım hocam.

Hocam mod bir oyuna yapımcı olmayıp dışardan bir kişinin oyuna yeni özellik eklemesine deniyor. Örnek veriyorum oyunda kılıç yok, yapımcı koymamış. Biz o kılıcı dışardan ekliyoruz bazen bize bu araçları yapımcılar veriyor bazen de biz bazı araçlarla dosyaları kurcalayıp yapıyoruz. Bu arada hiç cahillik kelimesini kullanmaya gerek yok, hepimiz her konuda bilgi sahibi olamayız.

Hocam mod bir oyuna yapımcı olmayıp dışardan bir kişinin oyuna yeni özellik eklemesine deniyor örnek veriyom oyunda kılıç yok yapımcı koymamış biz o kılıcı dışardan ekliyoruz bazen bize bu araçları yapımcılar veriyor bazen de biz bazı araçlarla dosyaları kurcalayıp yapıyoruz bu arada hiç cahillik kelimesini kullanmaya gerek yok hepimiz her konuda bilgi sahibi olamayız.

Ben sonradan mesajımı düzelttim zaten. Oyun modu değil de site modu gibi bir şey algıladım ben.

Geri
Yukarı