İnternet sorun sürücüden mi kaynaklanıyor?

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, uzun zamandır çözemediğim bir sorun olan internet sıkıntım ile ilgili bir şey fark ettim. Bu sorun sürücüyü güncelledikten sonra oldu. Evet biraz alakasız fakat doğru. Şu anda 20.7.2 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümü Valorant driver hatası verdikten sonra yükledim. Oyunu eski Driver'da yüklerken sorun yoktu. Driver'ı yükledim ve kurdum. Sonrasında oyuna geçtim. Bir baktım daha antrenmanda ping hatası. Bunu düşündüm sonra önerilen sürüm olan 20.11.2 sürümünü yüklemeye başladım.
Ne yazık ki internetten dolayı 1 saatte 33 MB yüklendi. Müşteri hizmetlerini aradım. 5 kere 1'er saat bekledim fakat ne yazık ki düzelmedi. Şimdi aklıma şu takıldı, ben yeni bir SSD aldım. Ve Windows'u bu SSD'ye kurarken hatalar yaşadım. Bunun için klon uygulamasından yaptım. Macrium Reflect ile bunu yaptıktan sonra bir sıkıntı olmadı. Ama sorun yine şu ben format atmadan önce de internet sorunum vardı. Ama yine 20.7.2 sürümündeydi. Klonlarken driver'ımında geçtiğini gördüm. Ben sürücü yüklerken hiçbir şey yapmıyorum yani sürücü kaldırmıyorum bunun sorunu da olur mu?
2020.12.05-14.48 (3).png

Olması gereken (eskiden olan) 16 Mbps, 1 Mbps değerleri.
Galiba kimse bakmıyor moderatörler konuyu kilitleyebilir.

Son düzenleme:
Galiba kimse bakmıyor moderatörler konuyu kilitleyebilir.
Konuyu 28 dakika önce açmışsınız ve 12 dakika önce düzenlemişsiniz. Yani ortalama 15-16 dakika içinde kesin bir cevap bekliyorsunuz. Ekmeğe gidip gelsen 15 dakika zaman geçer, o kadar kısa. Ayrıca kimsenin cevap verme zorunluluğu bulunmuyor. Konuyu kilitlemiyorum.

Şimdi soruna gelecek olursak aşağıdaki yazılımı tüm tikleri işaretleyip uygulayın. Sorun devam ederse eski ağ sürücünüzü kurun. Bahsettiğiniz şey sanırım ağ sürücüsü. Eğer sorun devam ederse konuya geri dönüş yapın.

Konuyu 28 dakika önce açmışsınız ve 12 dakika önce düzenlemişsiniz. Yani ortalama 15-16 dakika içinde kesin bir cevap bekliyorsunuz. Ekmeğe gidip gelsen 15 dakika zaman geçer, o kadar kısa. Ayrıca kimsenin cevap verme zorunluluğu bulunmuyor. Konuyu kilitlemiyorum.

Şimdi soruna gelecek olursak aşağıdaki yazılımı tüm tikleri işaretleyip uygulayın. Sorun devam ederse eski ağ sürücünüzü kurun. Bahsettiğiniz şey sanırım ağ sürücüsü. Eğer sorun devam ederse konuya geri dönüş yapın.

Özür dilerim hocam biraz sabırsızım. Teşekkür ederim.
Hocam kurdum. Tüm kutucukları seçtim fakat bazı yerlerde hata işareti vardı. Ne yazık ki düzelmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı