İnternet tarayıcıları bir süreden sonra neden yavaşlamaya başlar?

485918

Decapat
Format sonrası Chrome yüklediğimde site açılışları muazzam bir şekilde hızlı oluyor. 3-4 gün sonra bariz yavaşlık yaşanmaya başlıyor, format sonrası hızına tekrar geri almak için ne yapmak gerekir? Bir süre sonra tarayıcıların yavaşlamaya başlaması nasıl çözülür? Tüm tarayıcıları denedim hepsi ilk kullanımdan sonra yavaşlamaya başlıyor. Bir uzantı veya bir ayar var mı bildiğiniz?

Chrome kullanıyorum, dediğiniz yavaşlık olmuyor.

HDD mi kullanıyorsunuz yoksa SSD mi? HDD kullanırken Win 8.1 ile kullanıyordum, defragment yapmadığım zaman bu gibi problemler sıkça diyebileceğim bir şekilde oluyordu ama SSD ile birlikte böyle bir problemim kalmadı.

Bunun sebebi arama geçmişleri, önbellekler,gereksiz eklenti ve uzantılar ve arkada çalışan programlar optimize ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunun sebebi arama geçmişleri, önbellekler,gereksiz eklenti ve uzantılar ve arkada çalışan programlar optimize ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
Nasıl yapılıyor bildiğiniz bir rehber var mı?

Chrome kullanıyorum, dediğiniz yavaşlık olmuyor.

HDD mi kullanıyorsunuz yoksa SSD mi? HDD kullanırken Win 8.1 ile kullanıyordum, defragment yapmadığım zaman bu gibi problemler sıkça diyebileceğim bir şekilde oluyordu ama SSD ile birlikte böyle bir problemim kalmadı.
Yok hocam SSD kullanıyorum performans sorunum yok, 16gb ram var.

Tamamen browser sorunu bu, tüm her şeyi sildiğimde performans artıyor, yani bir yerde bir şeyleri biriktiriyor ama ne olduğunu çözemedim.

Chrome sağ üstten 3 noktaya tıklayın ve çıkan bölümde geçmişe tıklayıp tamamen silin, ayarlar sayfasına geçin ufak kurcalayınca gereksiz bulduğunuz şeyleri kapatın.

Geçmişinizi vb. temizlemiyorsunuz herhalde.

1.5 yıldır Microsoft Edge kullanıyorum, ilk günkü gibi jet hızında.

Yeni konular

Geri
Yukarı