İnternet Ünlem İşareti Sorunu

kerem2018

Kilopat
HP Pavilion P6-2000TR masaüstü bilgisayarım var. Özellikleri şu;
  • Foxconn 2abf anakart
  • i3 3210 işlemci
  • 8 GB tek slot DDR3 1333 MHz RAM
  • 128 GB. Samsung 850 Pro SSD - 500 GB Depo HDD
  • AMD Radeon HD 5500 ekran kartı
Bu masaüstü cihazımda Windows 10 single Language 64 bit yüklü. Çalışması çok iyi, performansı güzel. Ancak internet bağlantısı ile ilgili bir problemim var. Hangi Windows 10 sürümünü yüklersem yükleyeyim, bağlantı üzerinde ünlem işareti çıkıyor. Etherneti çıkarıp USB Wireless ile de denedim ama yine ünlem işareti çıkıyor. Fakat, ilginç olan internete sorunsuz bağlanabilmem. Yani internette hiçbir sorun yok, sayfalar çok seri açıyor ama ünlem işareti hiç gitmiyor. Fakat Windows güncellemelerini kesinlikle yüklemiyor, beklemeye alıyor. Sorun nedir ?

BIOS güncelleme ile alakalı olabilir mi ? Anakart sorunu olabilir mi ? Windows 10 ile alakalı olabilir mi ?

Modem de ve sürücülerde sorun yok çünkü laptop tan sorunsuz bir şekilde bağlanıyorum, ünlem falan yok. Çözümde yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? BIOS güncellemem sorunu çözer mi ? şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev çubuğundaki internet ikonuna sağ tıklayıp Ağ Ayarlarını açın. Buradan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada hangi bağlantı sorunluysa özelliklerden devre dışı bırakın ve sonra tekrardan etkinleştirin. Problem halen devam ediyorsa internet sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun.

Sağ tıklayıp sorunları gider dedin'mi? Yaptıysan ne yazıyor?

"ISS Oturum Açmanız Gerekebilir" yazıyor. Ancak internete bağlanmada sorun yok, sadece güncellemeleri hiç yüklemiyor ve ünlem çıkıyor.
Görev çubuğundaki internet ikonuna sağ tıklayıp Ağ Ayarlarını açın. Buradan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada hangi bağlantı sorunluysa özelliklerden devre dışı bırakın ve sonra tekrardan etkinleştirin. Problem halen devam ediyorsa internet sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun.

Bunları yaptım zaten, çözmüyor. Teşekkürler yine de.

Problem internetin kendisinde olabilir mi? Bu internete farklı bir cihaz ile bağlantı yapmayı deneyebilir misiniz?

Tabii ki. iki farkli laptop da denedim sorun yok. Modem ve baglanti sorunu da yok. Sadece unlem var ve guncellemeler surekli bekliyor
Modemi resetle bakalım ne olacak.

Hem resetledim hem sifirladim. Etkisi olmadi

Tabi ki. İki farkli Laptop'ta da denedim sorun yok. Modem ve bağlantı sorunu da yok. Sadece ünlem var ve güncellemeler sürekli bekliyor.
Komut istemcisini(CMD) açıp
Kod:
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
kodlarını sırasıyla kullanır mısınız? Buna rağmen herhangi bir sonuç elde edemiyorsanız ben halen internet sürücünüzü silip en yeni veya sondan bir önceki sürümünü yüklediğinizde çözebileceğinize inanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı