İnternet Üzerinden Alışveriş

Tugay

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ;
Ben 17 yaşındayım. Mağazalardan pahalı olarak ürün satın almak yerine internet üzerinden alacağım. Ama sağ olsunlar velilerim buna izin vermiyorlar. Daha doğrusu korkuyorlar korktukları kısım ise kredi kartı numarasını verdikten sonra olabilecek her şey. Bu yüzden kapıda ödeme seçeneği olan hepsiburada.com'u buldum. Ailemde kapıda ödeyeceksek sorun olmayacağını söylediler. Küçük hikayemden sonra sorularıma geçeyim en iyisi.

-Daha önce hiç internet üzerinden alışveriş yapmadım ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim veya madur olur muyum?

-Belirttiğim siteden ürünleri sipariş ettiğimde neye göre kapıma getirecekler? Saçma bulmayın soruyu adresi ben yazdım elimle nereyi yazdığımı bulmaları nasıl olacak?

-Kapıda ödeme seçeneğine tıkladığımda uyarı olarak '' tüm ürünler tedarik edildiğinde kargoya verilecek yazıyor '' bu sürenin belirli bir süresi var mı yoksa hiç tedarik edilemeyebilirnir mi? :D (yani 1 haftayı geçer mi)

Ürünü alırken adres bilgilerini yazıyorsun, adres bilgilerin ürün ile birlikte kargoya veriliyor ve ürün adresine getiriliyor. Defalarca alış veriş yaptım, güvenilir sitelerde hiç bir sorun olmaz. Ürün eksik, hasarlı, farklı vb. çıktımı geri gönderebilirsin. Ürün ellerinde yoksa en kısa süre de tedarik ederler, bunun belli bir süresi vardır tabi 1 hafta sürmez. Buda çok nadiren olur.

Ürünü alırken adres bilgilerini yazıyorsun, adres bilgilerin ürün ile birlikte kargoya veriliyor ve ürün adresine getiriliyor. Defalarca alış veriş yaptım, güvenilir sitelerde hiç bir sorun olmaz. Ürün eksik, hasarlı, farklı vb. çıktımı geri gönderebilirsin. Ürün ellerinde yoksa en kısa süre de tedarik ederler, bunun belli bir süresi vardır tabi 1 hafta sürmez. Buda çok nadiren olur.

Teşekkür ederim bir sorun olacağını sanmıyorum bende ama ilk olunca şüphe duymamakta olmuyor :D

Rica ederim. Aldığın ürünü iyi araştır, başkası daha ucuza satıyor olabilir. Kredi kartı ile almakta güvenli ama bunu ailene anlatman çok zor :)

Sadece Hepsiburada değil neredeyse bütün e-ticaret sitelerinin kargolarının kapıda ödeme seçeneği var.

Hee şunu da unutmamak lazım normal kargo ücreti 4-6 Lira arasında iken kapıda ödeme olduğu zaman 10-15 Liraya çıkabliyor.

Sadece Hepsiburada değil neredeyse bütün e-ticaret sitelerinin kargolarının kapıda ödeme seçeneği var.

Hee şunu da unutmamak lazım normal kargo ücreti 4-6 Lira arasında iken kapıda ödeme olduğu zaman 10-15 Liraya çıkabliyor.

Evet evet onu fark ettim biraz daha pahalı oluyor. Vatan da olsa daha iyi olucakdı ama olsun.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı